تيترآنلاين - افزایش ۲۰ درصدی نرخ هتل‌ها در سال ۹۳ - نسخه قابل چاپ

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری :

افزایش ۲۰ درصدی نرخ هتل‌ها در سال ۹۳

میراث فرهنگی , 19 اسفند 1392 ساعت 5:11

هتل‌هایی که گواهی استاندارد کیفیت دریافت کرده‌اند مشمول قانون نرخ‌گذاری نمی‌شوند و مدیران این هتل‌ها راسا اقدام به نرخ‌گذاری می‌کنند


درحالی که هتلداران در تعطیلات نوروز اجازه افزایش نرخ نداشتند، مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری ازعملیاتی شدن افزایش ۲۰ درصدی نرخ‌ هتل‌ها از ۱۶ فروردین خبر داد. 

«عبد الناصر میرچی» مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری با اعلام خبر افزایش 20 درصدی نرخ هتل‌ها در سال 93 به خبرنگار CHN گفت: «هرچند تورم جامعه در سال جاری حدود 35 درصد است اما برای رفاه حال مسافران و گردشگران تنها 20 درصد افزایش نرخ در قیمت هتل‌ها و مراکز اقامتی اعمال خواهد شد.»

او افزود: «این افزایش نرخ از 16 فروردین 93 اعمال خواهد شد.»

به گفته مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی گردشگری، هرچند هتلداران با مشکلات بسیار درخصوص درآمد و هزینه‌های جاری خود روبه‌رو هستند اما اعمال بیش از 20 درصد افزایش نرخ اقامت در ظرفیت توسعه گردشگری نیست. از این رو هتل‌ها موظف شدند تنها تا 20 درصد در سال جدید افزایش نرخ داشته باشند که آنهم بسته به بازار عرضه تقاضا در استان‌ها و شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود.

میرچی تاکید کرد: «هتل‌هایی که گواهی استاندارد کیفیت دریافت کرده‌اند مشمول قانون نرخ‌گذاری نمی‌شوند و مدیران این هتل‌ها راسا اقدام به نرخ‌گذاری می‌کنند.»


کد مطلب: 6372

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcj.aemfuqet8sfzu.html?6372

تيترآنلاين
  http://titronline.ir