تيترآنلاين - دکل‌های مخابراتی خطری برای انسان ندارد!! - نسخه قابل چاپ

دکل‌های مخابراتی خطری برای انسان ندارد!!

27 مرداد 1392 ساعت 23:39

معاونت مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست در خصوص شایعه کوچ پرندگان از تهران به خاطر این امواج گفت: این موضوع هنوز تائید نشده است و غیر از امواج؛ آلودگی هوا، پارازیت‌ها و عواملی دیگر ممکن است باعث این قضیه شود


معاونت مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط‌ زیست با بیان این‌که دکل‌های مخابراتی هیچ خطری برای انسان ندارند، گفت: مضر بودن این دکل‌ها در هیچ کجای دنیا ثابت نشده است. 

مسعود زندی، معاونت مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست، در گفت‌وگو با برنا، با بیان این‌ مطلب که دکل‌های مخابراتی (bts) خطری برای انسان‌ها و محیط زیست ندارند، گفت: این موضوع مورد تائید سازمان انرژی اتمی بوده و این سازمان مسئول رسیدگی به امواج است.

وی با اشاره به این‌که امواج در محیط زیست به دو دسته یون‌ساز و غیر یون‌ساز تعریف می‌شوند، افزود: امواج یون‌ساز شامل آلفا، گاما، بتا بوده که در رادیولوژی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود و بر روی بافت‌های مختلف بدن تاثیر دارند.

زندی ادامه داد: دکل‌های مخابراتی که عمدتا از امواج غیر یون‌ساز تشکیل شده‌اند با بررسی‌های دفتر حفاظت از شبکه سازمان انرژی اتمی هیچ تاثیری بر روی بدن انسان نداشته و فقط اثر گرمازایی دارند.

معاونت مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست افزود: براساس بررسی سازمان انرژی اتمی از دکل‌ها، این سازمان اعلام کرده است که از زیر دکل تا فاصله 20 متری هیچ‌‌گونه تشعشعی وجود نداشته و انسان‌ را هیچ خطری تهدید نمی‌کند. با توجه به اندازه‌گیری‌های سازمان انرژی اتمی بعد از 20 متر آثار این امواج کمتر از استاندار بوده که به هیچ وجه مضر نیستند.

وی گفت: با توجه به بررسی کارشناسان محیط زیست نسبت به این امواج در دیگر کشورها، هنوز هیچ سندی نسبت به مضر بودن این امواج ارائه نشده است و سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت بر این قضیه معتقد هستند.

معاونت مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست در پایان در خصوص شایعه کوچ پرندگان از تهران به خاطر این امواج گفت: این موضوع هنوز تائید نشده است و غیر از امواج؛ آلودگی هوا، پارازیت‌ها و عواملی دیگر ممکن است باعث این قضیه شود و این موضوع نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد.


کد مطلب: 6037

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.xn-t23nvqftd2.html?6037

تيترآنلاين
  http://titronline.ir