تيترآنلاين - با یک تلفن از آگهی‌های میدان انقلاب می‌توان پایان‌نامه خرید - نسخه قابل چاپ

با یک تلفن از آگهی‌های میدان انقلاب می‌توان پایان‌نامه خرید

11 مرداد 1393 ساعت 22:49

پایان نامه ها هرسال ازروی هم کپی می شوند و مدرک ومدرک‌گرایی هنوز درصدر استخدام قرار دارد چطور می توان انتظارداشت یک فرد در جایگاهی که قرار می‌گیرد نقش کارآمدی داشته باشد؟


باید توجه داشت سالانه میلیون‌ها پایان نامه از افراد مختلف ارائه می شود که چه باسواد و چه بی سواد می تواند کپی پایان نامه های قبلی باشد و سوال اینجاست که چه نظارتی وجود دارد؟

ابولقاسم خسروی سهل آبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این باره به برنا گفت: بحث پایان نامه ها چیزی در حدود 4میلیون و 500هزار عدد است که هر سال تقریباً 1 میلیون پایان نامه برای لیسانس، ارشد و دکترا ارائه می شود.

وی همچنین ادامه داد: آنچه که به نظر می آید این است که کلا وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش پایان نامه ها را باید با هدف حل مسائل و مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور بخواهند و یک موضوع کاربردی باشد تا موضوعات تکراری که در اکثر پایان نامه ها یافت می شوند و فقط با یک تلفن از آگهی های میدان انقلاب می توان آنها را خرید!

خسروی در خصوص اینکه چه باید کرد تا جلوی این کار گرفته شود، افزود: موضوع باید کاربردی باشد تا که اگر بخواهیم از آنها استفاده کنیم بازارهایی باشد که با این موضوع آماده عرضه شوند و جایگاه نظارتی کشور باید بر این پایان نامه ها نظارت داشته باشند تا جای سوءاستفاده نباشد.

وی همچنین پیشنهاد داد: کارهای اساسی در دانشگاه باید شکل بگیرد و جایگاه نظارتی وزارت علوم نظارت بر مسائل تحقیقاتی را در دستور کار خود و کار عملیاتی قرار دهد. کسی باید پیگیر باشد و به نظر من این مسئولیت برعهده مجموعه های اجرایی و دولت است و این جایگاه نظارتی باید نقش موثری در تحقیقات داشته باشد.

خسروی در پایان خاطرنشان کرد: این کار بر عهده خود دانشگاه است که مجموعه علمی کشور از سمت و سوی پایان نامه ها باید به مسائل مختلف منعطف شود.


کد مطلب: 6451

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.mn-t23nkzftd2.html?6451

تيترآنلاين
  http://titronline.ir