تيترآنلاين - احتمال انتشار اخبار جنجالی تر در ويكي ليكس - نسخه قابل چاپ

احتمال انتشار اخبار جنجالی تر در ويكي ليكس

17 آذر 1389 ساعت 8:51

باید منتظر بود و دید ویکی لیکس در روزهای آتی چه اسنادی را منتشر می کند. در حال حاضر تمام خبرنگاران منتظر دریافت عکس العمل ویکی لیکس هستند


تيترآنلاين - دستگیری آسانژ تنها یکی از دردسرهایی است که ویکی لیکس و موسسین آن درگیرش بودند. این سایت جنجالی در روزهای گذشته و پس از اینکه تلکس سفارتها را در سایت خود قرار داده است مورد حملات شدیدDDoS قرار گرفت. همچنین چند سایت مستقر در آمریکا من جمله آمازون، پی پل و سرویس دهنده ی دی ان اس خدمات خود به ویکی لیسک را قبلا قطع کردند. سایت در حال حاضر بر اساس بازنشر آینه ای اطلاعات  (mirror) که توسط طرفدارانش به وجود آمده است در حال کار کردن است و همچنان مشغول افشای اسرار جدید بصورت روزانه است.

دستگیری آسانژ در حالی است که روزهای گذشته وکیل او ضمن اخطار درباره احتمال ترور او از انتقال موکلش به سوئد و سپس به آمریکا ابراز نگرانی کرده بود. وکیل وی در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود در صورتی که فشارها بر آسانژ ادامه پیدا کند اسناد مهمتری منتشر می شود. آسانژ نیز همواره ضمن رد اتهامات وارده به خود، آن را دسیسه آمریکایی ها می داند و تهدید کرده اسنادی به مراتب مهمتر را منتشر خواهد کرد.

بر این اساس باید منتظر بود و دید ویکی لیکس در روزهای آتی چه اسنادی را منتشر می کند. در حال حاضر نیز تمام خبرنگاران دنیا بی صبرانه منتظر دریافت عکس العمل ویکی لیکس هستند و به نظر می رسد با انتشار اخبار تازه در سایت ویکی لیکس اتفاقات مهمی رخ دهد. 

ضربه به ديپلماسي آمريكا

قائم مقام وزارت امور خارجه آمريكا با اشاره به رسوايي ويكي‌ليكس براي اين كشور تصريح كرد كه ضرر شديدي به دستگاه ديپلماسي آمريكا وارد شده است.

«ويليام برنز» قائم مقام وزارت امور خارجه آمريكا در گفت و گو با آسوشيتدپرس درباره ماجراي ويكي‌ليكس و نشست اطلاعاتي در وزارت خارجه آمريكا تاكيد كرد كه ضرري آشكار به دستگاه ديپلماسي آمريكا وارد شد.

وي گفت: افشاي اين اسناد منجر به رسوايي بي‌سابقه‌اي براي وزارت امور خارجه آمريكا شده است، به طوري كه هيلاري كلينتون وزير امور خارجه آمريكا بارها مجبور به عذرخواهي و ابراز تأسف در اين باره شده است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، اين گزارش مي‌گويد: آمريكا در صدد است تا پس از شناسايي شدن شماري از ديپلمات‌هاي بلندپايه، افشاي اسناد محرمانه و مكاتبات ديپلماتيك سفارتخانه‌هاي اين كشور، در دستگاه ديپلماسي خود تغييرات عمده‌اي را ايجاد كند.

يك مقام در شوراي امنيت ملي آمريكا در اين باره مي‌گويد: ما مجبور هستيم بهترين نيروهاي خود را كنار بگذاريم به خاطر اينكه اين افراد جرات كرده‌اند حقايقي را درباره كشورهايي كه در آنها خدمت مي‌كرده اند، اعلام كنند.

در اين گزارش آمده است: گرچه اين برنامه هنوز مراحل اوليه خود را مي‌گذراند، اما تيمي از وزارت امور خارجه، پنتاگون و سازمان سيا در حال كار هستند تا در ماه‌هاي آتي دست به تغييرات در تعدادي از سفارتخانه‌ها و كنسولگري‌هاي آمريكا بزنند.


کد مطلب: 1446

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.t9qrak9t3pr4a.html?1446

تيترآنلاين
  http://titronline.ir