تيترآنلاين - بازیکن ایده آل جام جهانی: ترکیبی از اوزیل، ویا و اسنایدرو... - نسخه قابل چاپ

بازیکن ایده آل جام جهانی: ترکیبی از اوزیل، ویا و اسنایدرو...

26 تير 1389 ساعت 14:50

با بررسی برترین ویژگی های بهترین بازیکنان حاضر در جام، بازیکن ایده آل جام نوزدهم معرفی شد


تيترآنلاين - با بررسی برترین ویژگی های بهترین بازیکنان حاضر در جام، بازیکن ایده آل جام نوزدهم معرفی شد 

به گزارش تيترآنلاين سايت گل دات كام در خبري در خصوص بهترين ويژگي هاي هر بازيكني نوشت اگر می توانستیم بهترین ویژگی های هر بازیکنی را گرفته و تواناترین بازیکن جام را می ساختیم چه اتفاقی می افتاد؟ قطعا هرگز این اتفاق نخواهد افتاد ولی دست کم تصور کردن چنین ماجرایی جالب توجه است. گل دات کام چنین موجود فضایی و ایده آلی را برای شما ترسیم می کند:

سر ( دیه گو فورلان – اروگوئه)

برنده توپ طلای جام نوزدهم، مغز متفکری دارد و به علاوه قدرت بالای سرزنی اش ، یکی از نکات مثبت اوست. شیوه ای که فورلان، تیم ملی اروگوئه را به اولین نیمه نهایی خود در رقابتهای جام جهانی از سال 1970 تاکنون رساند، نشان دهنده هوش و ذکاوت اوست.به عنوان مثال می توان به گلی که در دیدار مقابل آلمان به ثمر رساند اشاره کرد.

حرکتهای او و قدرت رهبری او، فورلان را مبدل به یکی از برترین ستاره های جام کرد 

چشمها ( مسعوت اوزیل- آلمان)

ژرمنها شاید بهترین فوتبال را در میان تیمهای حاضر در رقابتهای جام جهانی ارائه دادند و این نمایش خیره کننده آنها را حتی در دیدار مقابل اسپانیا، تیم قهرمان اروپا و دنیا نیز شاهد بود.

ضد حملات تیم ملی آلمان مقابل انگلیس و آرژانتین و نمایشهای قابل توجه آنها مقابل استرالیا و غنا، به تاکتیکی متفاوت نیاز داشت. درمرکز این تیم، این اوزیل 21 ساله بود که خود را به عنوان یکی از برترین جوانان جام با دیدی باز و روشن معرفی کرد

بینی (داوید ویا – اسپانیا)

اسپانیا تنها با به ثمر رساندن 8 گل در رقابتهای جام نوزدهم، به قهرمانی رسید ولی پنج گل از این 8 گل توسط ویا از راه رسید..بازیکنی که شامه گلزنی بالایی دارد و همه جا به دنبال گل بو می کشد. ویا در دیدار مقابل پرتغال در مرحله یک هشتم پایانی گلزنی کرد و بعد از آن هم در دیدار مقابل پاراگوئه برای ماتادورها به گل رسید.

توپی که ویا وارد دروازه هندوراس نمود هم نشان دهنده آن بود که بارسلونا مهره خوبی را به رختکن تیمش آورده است

دهان ( فرانک لمپارد – انگلیس)

بعد از مسائلی که میان جان تری و فابیو کاپلو در اردوی سه شیرها به وجود آمد، رختکن انگلیس دچار تشنج هایی شد و تیم ملی انگلیس با این تشنج به مصاف اسلوونی رفت. فرانک لمپارد در آن روزها مرتکب اشتباه نشد و پا در جای پای تری نگذاشت.

البته کار او کار آسانی نبود.میانجی گری میان کاپیتان سابق انگلیس و مربی تیم و البته استیون جرارد کاپیتان..مسئولیت سنگینی بود که بر دوش لمپارد قرار داشت و لمپارد با سیاست دیپلماتیکش به خوبی از پس آن بر آمد

قلب ( آساموا گیان – غنا)

با ورود به مراحل حساس تر و پایانی رقابتهای جام جهانی ،غنا دیگر تنها محبوب مردم کشورش نبود؛ بلکه تمام قاره آفریقا حامی این تیم بودندو غنا تنها نماینده قاره آفریقا در این رقابتها ..در این تیم هیچ کسی مثل آساموآ گیان خوش ندرخشید..او در اولین دیدار تیمش با ضربه پنالتی دیرهنگامی دروازه صربستان را گشود.در مقابل تیمهای استرالیا و آمریکا هم بسیار خوش درخشید..

در دیدار یک چهارم نهایی گیان این فرصت طلایی را به دست آورد تا با قرار گرفتن پشت یک ضربه پنالتی در لحظات پایانی بازی، تیمش را به مرحله بعدی برساند ولی ضربه پنالتی گیان از دست رفت تا اروگوئه به دیدار نیمه نهایی برسد.

ضربه گیان به توپ، آخرین ضربه او در 120 دقیقه بازی بود ولی گیان با دل شیری که داشت در ضربات پنالتی به عنوان اولین بازیکن غنا پشت توپ قرار گرفت و ضربه او به زیبایی هرچه تمام وارد دروازه موسلرا شد

دستها ( لوئیس سوارس – اروگوئه)

شب کابوس وار گیان، شبی مملو از احساسات متناقض برای لوئیس سوارس بود.. ستاره اروگوئه ای با ضربه دستش توپ را از دروازه تیمش بیرون کشید... آن هم در حالی که تنها لحظاتی تا پایان بازی باقی بود... سوارس با دریافت کارت قرمز مجبور به ترک زمین مسابقه شد ..او گریان در حال ورود به رختکن بود که متوجه شد ضربه گیان وارد دروازه نشده و بازی به ضربات پنالتی کشیده می شود..سوارس غرق در شادی بود..و در نهایت اروگوئه با دستان سوارس به مرحله بعد پروازد کرد.

سوال این بود که آیا سوارس قهرمان است یا گاف جام جهانی ولی خود او در این رابطه گفت:« دست خدا اکنون متعلق به من است.من بهترین نجات تورنمنت را به نام خودم ثبت کردم. دست کم یک نفر فهمید که چطور باید جابولانی را مهار کند.»

ریه ها ( باستین شواین اشتایگر – آلمان)

پیش از آغاز رقابتهای جام جهانی ترس و وحشتهای زیادی در مورد غیبت میشائیل بالاک در ترکیب ژرمنها وجود داشت ولی موتور هدایتی شواین اشتایگر فراتر از حد انتظارها ظاهر شد.

آلمان درخشان توانست به جمع 4 تیم برتر رقابتهای جام جهانی راه یابد و نباید درخشش شواین اشتایگر در این تیم را فراموش کرد. او در کل و در جریان رقابتهای تورنمنت 79.80 کیلومتر دوید و تنها چابی ارناندسی که 15 دقیقه بیشتر از او بازی کرده، با 400 متر دوندگی بیشتر در صدر دونده ترین بازیکن جام قرار گرفته است

پاها (خاویر ارناندس - مکزیک)

در ابتدای ماه ژوئن، ارناندس 22 ساله شد و در طول این مدت با تلاش فراوان و عملکرد خوبش توانست اطمینان حاصل کند که فصل آینده را در ترکیب منچستریونایتد سپری خواهد کرد.

نمایش خیره کننده او در رقابتهای جام جهانی گواه آن است که چرا سرالکس فرگوسن تا این حد برای خریداری او اصرار می ورزید.گلهای ارناندس در دیدارهای تیمش مقابل فرانسه و آرژانتین از راه رسید. او سریعترین بازیکن حاضر در رقابتهای جام جهانی بود و با سرعت 32.15 کیلومتر بر ساعت می دوید.پاهای او که شباهت زیادی به پیستون دارد در لیگ انگلیس به کار خواهد آمد

پای چپ (جیووانی فان برونهورست - هلند)

شاید خیلی از بازیکنان دراین جام در روزهای اوجشان نبودند ولی فان برونهورست با گلی که وارد دروازه اروگوئه نمود، نشان داد که واقعا در روزهای اوجش است

شوت او از فاصله 35 یاردی، ضربه ای مهارناشدنی بود که یکی از زیباترین گلهای تورنمنت لقب گرفت. این بازیکن 35 ساله روز یکشنبه و در دیدار فینال رقابتهای جام جهانی کفشهایش را آویخت و از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

پای راست (وزلی اسنایدر – هلند)

اسنایدر در طول برگزاری رقابتهای جام جهانی ثابت کرد که سران باشگاه مادریدی در فروش او مرتکب اشتباه شده اند. او در جام جهانی نیز یکی از بهترین ها بد.اسنایدر به خوبی گلزنی می کرد و سه گل از گلهایش را با بهره گیری از پای راستش به ثمر رساند. ضربه پای چپ او بود که برزیل مدعی را از گردونه رقابتهای جام جهانی حذف کرد.


کد مطلب: 596

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd290k6yt0n.a2y.html?596

تيترآنلاين
  http://titronline.ir