تيترآنلاين - رونق اقتصاد ایران در گرو برقراری رابطه با عربستان نیست - نسخه قابل چاپ

رونق اقتصاد ایران در گرو برقراری رابطه با عربستان نیست

روزنامه جام جم , 22 اسفند 1401 ساعت 21:33

اگرچه روابط دو طرفه با عربستان اتفاق خوبی است اما نقدينگی که در طول این سال‌ها و بدون پشتوانه تولید شده با برقراری روابط با عربستان حل نمی‌شود


به گزارش تیترآنلاین فرشاد پرویزیان در گفتگو با جام‌ جم گفت: توافق با عربستان اتفاق ارزشمندی است اما اقتصاد ایران در گرو برقراری ارتباط با این کشور نیست که به محض توافق رونق اقتصادی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: بخشی از افزایش نرخ دلار ناشی از تورم و افزایش نقدینگی است و حل این مشکل ارتباطی به برقراری روابط با عربستان ندارد. به گفته این استاد دانشگاه اقتصاد ایران درگیر ارتباط با تمام کشورهای جهان و توافقات برجامی است و ما باید با همه کشورهایی که مزاحمتی برای تمامیت ارضی کشور و مصالح ملی ندارند ارتباط منطقی داشته باشیم‌.

نائب رئیس انجمن اقتصاد ایران افزود: اگر تمام دنیا منافع ما را به رسمیت بشناسند و روابط همه با ایران در چارچوب احترام متقابل باشد من معتقدم باید از چنین ارتباطاتی استقبال کنیم. به گفته این اقتصاددان، با دامن زدن به گسترش روابط می‌توان از مواهب تجارت در دنیا استفاده برد چرا که هر چه در مسیر بهبود روابط قدم برداریم شرایط خوب و امیدبخش خواهد بود‌.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اقتصاد یک علم است و هر متغیری در جای خود باید بررسی شود، بیان کرد: بهبود روابط با عربستان هم برای ما هم برای عربستان و هم برای کشورهای منطقه ارزشمند است چرا که ثبات سیاسی موجب گسترش اقتصاد در منطقه می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه نرخ دلار در بازار به رابطه مبادله‌ و حجم نقدینگی در اقتصاد کشور بستگی دارد، گفت: اگرچه روابط دو طرفه با عربستان اتفاق خوبی است اما نقدينگی که در طول این سال‌ها و بدون پشتوانه تولید شده با برقراری روابط با عربستان حل نمی‌شود.


کد مطلب: 6475

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd.5092yt0oka26y.html?6475

تيترآنلاين
  http://titronline.ir