تيترآنلاين - افزايش 15 درصدي قيمت شير و محصولات لبني؛ و تكذيب آن توسط مسئولين - نسخه قابل چاپ

افزايش 15 درصدي قيمت شير و محصولات لبني؛ و تكذيب آن توسط مسئولين

16 تير 1392 ساعت 19:40

افزايش قيمت شير و محصولات لبني در حالي در مغازه‌هاي سطح شهر خودنمايي مي‌کند که مسئولين دولتي و بخش خصوصي هر گونه افزايش قيمت شير را تکذيب مي‌کنند


در آستانه ماه مبارک رمضان و علي رغم وعده هاي مسئولين مبني بر افزايش نيافتن قيمت کالاها به ويژه مايحتاج عمومي مردم اما امروز اکثر مغازه هاي سطح شهر شير و محصولات لبني را بالاتر از قيمتهاي ديروز به مردم عرضه مي‌کنند و هنگامي که با تعجب مردم رو به رو ميشوند تنها به گفتن اين جمله بسنده مي کنند که قيمت شير از امروز براي مصرف کننده 15 درصد افزايش يافته است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛مشاهدات ميداني خبرنگار سطح شهر ما حکايت از افزايش 15 درصدي شير و محصولات لبني دارد بر پايه اين گزارش رضا قدري از مغازه‌داران شمال تهران در اين باره ميگويد 3 روز است که قيمت شير برخي کارخانجات افزايش يافته است ولي از امروز نرخ شير تمامي کارخانجات توليدي رسما 15 درصد بالا رفته است.

وي مي‌گويد: به طور مثال قيمت شير کم چرب پاک که تا ديروز 1400 تومان بود امروز به نرخ 1610 تومان رسيده است.

وي ادامه مي‌دهد: همچنين قيمت شير کاکائو پاک از نرخ 2800 تومان به 3500 تومان رسيده است.

اين گزارش مي‌افزايد: يک خانم خانه دار که براي خريد شير به فروشگاهي در ميدان ونک مراجعه کرده است مي‌گويد: با اين وضع افزايش قيمتها که تقريبا هر روز در حال وقوع است چاره‌اي جز خريدن کردن بيش از حد نياز و فريز کردن مواد غذايي نداريم.

وي مي‌گويد: اگر مي‌توانستم شير را نيز در مقادير زياد مي خريدم و منجمد مي‌کردم.

متصدي تحويل شير و محصولات لبني دامداران نيز با تائيد افزايش قيمت اين محصول خوراکي مي‌گويد: کارخانه دامداران 3 روز است که قيمت شير را 400 تومان افزايش داده است.

وي مي آفزايد: علت افزايش قيمت شير با لا رفتن هزينه‌هاي توليد شير و محصولات لبني مي‌باشد.

اين گزارش مي افزايد: افزايش قيمت شير و محصولات لبني در حالي در مغازه‌هاي سطح شهر خودنمايي مي‌کند که مسئولين دولتي و بخش خصوصي هر گونه افزايش قيمت شير را تکذيب مي‌کنند.

بر همين اساس سلطاني رئيس اتحاديه دامداران ايران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مورخ 16/4/92 هر گونه افزايش قيمت شير را قويا تکذيب کرده و مي‌گويد: نرخ شير تحويلي درب کارخانه‌ها همان 960 تومان قبلي است.

گفتني است: پيگيرهاي خبرنگار باشگاه خبرنگاران از حسن راد مرد معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزايش قيمت شير تا اين لحظه بي پاسخ مانده است.


کد مطلب: 5907

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.xqpa2bqomla82.html?5907

تيترآنلاين
  http://titronline.ir