تيترآنلاين - تیم ملی والیبال ایران، در جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی - نسخه قابل چاپ

تیم ملی والیبال ایران، در جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی

واحد مركز خبر , 27 تير 1393 ساعت 23:16

تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با پیروزی مقابل تیم اول رده‌بندی جهان، برزیل ،برای نخستین بار در تاریخ به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی صعود کرد


تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با پیروزی مقابل تیم اول رده‌بندی جهان، برزیل ،برای نخستین بار در تاریخ به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی صعود کرد.

تیم ملی والیبال ایران در این دیدار با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای 25-21، 25-19، 23-25 و 28-26 پیروز شد.

پیش از این در دور مقدماتی این دو تیم چهار بار به مصاف هم رفته بودند و هر کدام دوبار یکدیگر را شکست داده بودند. برزیل با پیروزی 3 بریک مقابل روسیه در روز گذشته، صعودش را به جمع چهار تیم برتر مسابقات قطعی کرده بود. اما ایران برای راه یابی به دور بعد تنها به برد در این مسابقه نیاز داشت.

تیم ملی والیبال ایران با پیراهن سرخ و با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور، امیر غفور، فرهاد قائمی و فرهاد ظریف به میدان رفت. همچنین برزیلی های زرد پوش هم در شروع این دیدار بازیکنانی چون لوکارلی، ساتکامپ، رزنده، کاربونرا، والاس دسوزا، لوکاس و ماریو حونیور را در اختیار داشتند.
 
در لیگ جهانی والیبال تیم برزیل با 9 قهرمانی ، 4 نایب قهرمانی و سومی رکورد دار است و تیم های ایتالیا با 8 قهرمانی ، 3 نایب قهرمانی و سومی در رده دوم و روسیه (مدافع عنوان قهرمانی) با احتساب نتایج شوروی سابق با 3 قهرمانی 5 نایب قهرمانی و 7 سومی در رده سوم جای دارند.


کد مطلب: 6446

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcb.ab0urhba0iupr.html?6446

تيترآنلاين
  http://titronline.ir