تيترآنلاين - خبری از پیگیری سرقت مجسمه‌ها ندارم - نسخه قابل چاپ

خبری از پیگیری سرقت مجسمه‌ها ندارم

8 تير 1389 ساعت 14:01

وقتی جریان فیلمبرداری از سرقت‌این مجسمه را به ماموران اداره آگاهی گفتم آنها پاسخ دادند که چه کسانی می‌گویند چنین فیلمی وجود دارد؟


تيترآنلاين - به گزارش تيترآنلاين به نقل از روزنامه آرمان، جعفر نجیبی سازنده تندیس استاد معین گفت: مسئولان اداره آگاهی از من خواستند تا اخبار و اطلاعاتی را که درباره فیلمبرداری سرقت مجسمه‌ها وجود دارد برای آنها ارسال کنم که من هم‌این کار را انجام دادم و منتظر نتیجه تحقیقات مسئولان نیروی انتظامی هستم. 

جعفر نجیبی که تندیس استاد معین ساخته وی با فاصله چند هفته بعد از نصب در بلوار استاد معین دزدیده شد در مورد پیگیریهای خود گفت: هنوز در مورد‌اینکه پرونده سرقت مجسمه‌ام در چه مرحله‌ای است خبری به من داده نشده است و برای همین اطلاعات جدیدی در‌این زمینه ندارم. وی ادامه داد: بیش از سه هفته قبل به پلیس آگاهی مراجعه کردم و مسئله را جویا شدم. به آنها گفتم فیلمی از سرقت مجسمه من وجود دارد که در صورت بررسی آن راحت‌تر می‌توانید دزدان را شناسایی کنید. نجیبی با بیان‌اینکه اعلام شده تنها یک فیلم از سرقت مجسمه‌ها وجود دارد و آن هم مربوط به مجسمه استاد معین بوده است افزود: وقتی جریان فیلمبرداری از سرقت‌این مجسمه را به ماموران اداره آگاهی گفتم آنها پاسخ دادند که چه کسانی می‌گویند چنین فیلمی وجود دارد؟ من هم به اخبار و اطلاعاتی که در نشریات در‌این زمینه منتشر شده بود اشاره کردم. مسئولان اداره آگاهی از من خواستند تا اخبار و اطلاعاتی را که درباره فیلمبرداری سرقت مجسمه‌ها وجود دارد برای آنها ارسال کنم که من هم‌این کار را انجام دادم و منتظر نتیجه تحقیقات مسئولان نیروی انتظامی هستم. محمدجواد شوشتری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگویی که 12 اردیبهشت به صورت اختصاصی با خبرگزاری مهر انجام داده بود از ضبط فیلم سرقت یکی از مجسمه‌های ربوده شده شهرداری توسط دوربینهای مرکز کنترل ترافیک خبر داده و گفته بود: ضبط‌این فیلم و دیگر پیگیریهای صورت گرفته از سوی شهرداری تهران کمک بزرگی به باز شدن گره سرقت مجسمه‌های شهر تهران می‌کند. دو ماه از اعلام خبر سرقت‌ مجسمه‌های پایتخت می‌گذرد. خبری که نه تنها هنرمندان تجسمی بلکه شهروندان تهرانی را نیز با شوک مواجه کرد. مخصوصا زمانی که برخی از مسئولان و مجسمه‌سازان عنوان کردند‌این آثار به دلیل سنگینی باید توسط جرثقیل حمل شوند.‌اینکه مجسمه‌هایی در مکانهای عمومی و پرترددی مثل پارک ملت، پارک‌ایرانشهر، بلوار استاد معین و... در‌ایام نوروز و چند ماه اخیر به سرقت رفته‌ باشند و بعد از چند هفته خبر سرقت آنها منتشر شود اتفاق نادر و عجیبی است. یکی دیگر از نکاتی که باعث سردرگمی در‌این میان شده نبود خبر دقیق مبنی بر تعداد مجسمه‌هایی است که ربوده شده‌اند. در‌این فاصله خبرهایی مبنی بر دستگیری چند مظنون و در اختیار داشتن فیلم سرقت یکی از مجسمه‌ها روزنه امیدی برای افشای نام سارقان به وجود آورد. با‌این‌ حال با وجود گذشت‌این مدت که از سرقت مجسمه‌ها می‌گذرد هنوز هیچ اطلاعات موثقی از سارقان منتشر نشده و همین باعث شده است مجمسه‌سازان نسبت به ادامه‌این روند نگران شوند.


کد مطلب: 511

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcak6nm149n6.5k4.html?511

تيترآنلاين
  http://titronline.ir