تيترآنلاين - تمام اتفافات حاشیه‌ای دیدار تیم‌های ایران و کره‌جنوبی - نسخه قابل چاپ

تمام اتفافات حاشیه‌ای دیدار تیم‌های ایران و کره‌جنوبی

26 مهر 1391 ساعت 0:52

بازیکنان نیمکت نشین ایران پس از هر صحنه خطرناک ملی پوشان کشورمان و یا بازیکنان کره بالا و پائین می پریدند.


نیمه نخست دیدار تیم‌های ایران و کره‌جنوبی در حالی با نتیجه مساوی به پایان رسید که کارلوس کی روش سرمربی ایران بارها ازکنار زمین به تصمیمات داوراعتراضات شدید کرد. 

به گزارش مهر، نیمه نخست دیدار تیم های فوتبال ایران و کره جنوبی در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که حاشیه های این نیمه را در زیر می خوانید:

* تا دقیقه 19 امید نمازی مربی تیم ایران در کنار خط طولی دستورات کی روش را به بازیکنان اعلام می کرد اما پس از خطای شدید بازیکنان کره روی خسرو حیدری که با اعتراض بسیار سرمربی ایران همراه بود این مربی پرتغالی تا پایان نیمه در اکثر دقایق بر روی خط طولی حضور داشت.

* در دقیقه 39 صحنه مشکوکی روی دروازه تیم ایران رخ داد که خبرنگاران کره ای پس از پخش این صحنه در تلویزیون جایگاه خبرنگاران اعتقاد داشتند این توپ از خط دروازه عبور کرده و گل شده است.

* کی روش در دقیقه 31 و پس از ضربه ایستگاهی خطرناک تیم کره از محوطه قانونی خود خارج و به شدت به اتفاقاتی که در محوطه جریمه ایران رخ داده بود اعتراض می کرد حتی تذکرهای داور چهارم هم باعث آرامش سرمربی ایران نشد.

* درگیری های مسعود شجاعی و جواد نکونام با بازیکن های کره ای با اعتراض و هو کردن بازیکنان حریف توسط تماشاگران ایرانی همراه شد.

* در دقیقه 34 بار دیگر کی روش به لب خط آمد و به تصمیم داور اعتراض کرد. او حتی یک قدم هم وارد زمین شد و داور چهارم از او خواست به محوطه خود برگشته و آرامشش را حفظ کند. در این لحظات گاسپار و امید نمازی هم در کنار کی روش قرار گرفتند و او را در این اعتراضات همراهی می کردند.

* در دقیقه 35 و پس از اشتباه محمد نوری تماشاگران یکصدا علی کریمی را تشویق می کردند. کریمی هم در اکثر دقایق این نیمه در کنار نیمکت ذخیره تیم ایران ایستاده بود و بازی را تماشا می کرد اما به این تشویق ها واکنشی نشان نداد.

* بازیکنان نیمکت نشین ایران پس از هر صحنه خطرناک ملی پوشان کشورمان و یا بازیکنان کره بالا و پائین می پریدند.

* درگیری دژآگه با کیم بو کئونگ بازیکن شماره 7 کره پیش از نواختن ضربه ایستگاهی از چشم داور به دور ماند.

* جواد نکونام که در دقیقه 39 برای نخستین بار مصدوم شد برای مداوا به بیرون زمین رفت اما داور تا 2 دقیقه به او اجازه ورود به زمین نداد. در نهایت داور بازی به کنار خط طولی زمین رفت و با چک کردن کاپیتان تیم ایران به او اجازه ورود به زمین را داد. 

* در 4 دقیقه پایانی نیمه نخست کارلوس کی روش به همراه گاسپار و نمازی اکثرا همزمان در کنار خط طولی زمین قرار می گرفتند و به تذکر داور چهارم اهمیتی نمی دادند. 

***
حاشیه های خارج از بازی

*بیرون ورزشگاه آزادی برای بلیت های جایگاه ویژه که قیمت آن 10 هزار تومان است بازار سیاه به وجود آمده بود و عده ای این بلیت ها را به قیمت 15 هزار تومان می فروختند. نیروهای انتظامی با این افراد برخورد کردند.

* به دلیل تکمیل شدن ظرفیت ورزشگاه آزادی حدود 5 هزار نفر در بیرون ورزشگاه نتوانستند به داخل راه پیدا کنند.

*ناظر فیفا به شدت همه مسائل را کنترل کرد و حتی داخل رختکن تیم ها هم رفت.

اظهار نظر برخی از ملی‌پوشان پس از پیروز تیم ملی

بازیکنان تیم ملی پس از پیروزی یک بر صفر برابر کره جنوبی از این برد و ادامه راه گفتند.

به گزارش ایسنا، در پایان دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی تعداد دیگری از بازیکنان تیم ملی به اظهار نظر درباره این دیدار پرداختند.

محمد نوری:

خدا را شکر می‌کنم که توانستیم پیروز شویم و این پیروزی را به ملت ایران تقدیم می‌کنم. همه دست به دست هم دادند و توانستیم کره را شکست دهیم.

محمدرضا خلعتبری:

بازی بسیار خوبی را انجام دادیم و به نظر من با عملکرد خوبی که امروز تیم ملی داشت لیاقت این پیروزی را داشتیم.

آندرانیک تیموریان:

در این دو هفته که در اردوی تیم ملی بودیم با کی‌روش تمرین‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم تا برای رویارویی با کره جنوبی آماده شویم. متاسفانه ما در حالی که بازی قابل قبولی را برابر لبنان ارائه دادیم، در آن دیدار شکست خوردیم و خوشحالم که امروز توانستم پیروز شویم.

سید جلال حسینی:

مردم بسیار لطف کردند و تا انتهای بازی ما را تشویق کردند و واقعا از حمایت آن‌ها ممنونم. امروز جزو برنامه تاکتیکی ما بود که در دقایقی بازی را کنترل کنیم و در زمانی‌هایی هم به دنبال حمله باشیم.

شرایط ما برابر ازبکستان حساس است. این تیم از خوب‌های آسیاست و امیدوارم مردم باز هم حمایت کنند تا با همت بازیکنان این بازی که بسیار مشکل هم خواهد بود پشت سر بگذاریم.

خسرو حیدری:

بازی مشکلی بود. کره تیمی قوی است و آن‌ها بسته بازی نمی‌کنند. خدا را شکر که توانستیم امروز پیروز و با کره هم‌امتیاز شویم. ان‌شاءالله بتوانیم در بازی‌های بعدی هم پیروز شویم.

مردم و رسانه‌ها بعد از بازی با لبنان به کمک ما آمدند و روحیه زیادی دادند. حتی رییس جمهور و رییس مجلس هم به تمرین‌های ما آمدند و کمک کردند تا روحیه بگیریم.

رضا قوچان نژاد:

خیلی خوشحالم که اولین بازی ملی‌ام را برابر 100 هزار تماشاگر و آن هم در این بازی حساس انجام دادم. واقعا افتخار می‌کنم که برای ایران به میدان رفتم و خوشحالم که توانستیم پیروز شویم و سه امتیاز بازی را کسب کنیم. با این پیروزی شرایط‌مان در جدول بهتر شده است.

از بازی‌ام خیلی راضی نیستم، تنها زمانی که بتوانم گلزنی کنم از بازی خودم رضایت کامل دارم. اما مهم این است که توانستیم این پیروزی شیرین را کسب کنیم و این مردمی که با هیجان تشویق می‌کردند را خوشحال کنیم.

بازی بعدی بسیار اهمیت دارد و باید ازبکستان را با حمایت مردم شکست دهیم. امیدوارم در آن بازی هم روند خوبی که داریم را ادامه دهیم و در نهایت به جام جهانی صعود کنیم. من به هم‌وطنانم برای این برد تبریک می‌گویم خیلی وقت بود که منتظر بودم برای تیم ملی ایران بازی کنم و خوشبختانه این اتفاق در چنین دیداری افتاد.

مسعود شجاعی:

نمی‌توانم بگویم که داور اشتباه کرده است اما اخراج من دور از انتظار بود، من دو خطا کردم و دو کارت گرفتم. به خاطر اخراجم از مردم عذرخواهی می‌کنم ولی خدا را شکر که سه امتیاز این بازی را گرفتیم.

با این پیروزی اعتماد به نفسمان بیشتر می‌شود و با روحیه بهتری در ادامه راه به مصاف حریفان خواهیم رفت. باید برای دیدار برابر ازبکستان آماده شویم تا در تهران این حریف را نیز شکست بدهیم.

ما کاری به دیگر تیم‌ها نداریم و بازی خودمان را انجام می‌دهیم من امیدوارم که در بازی آینده باز هم از حمایت رسانه‌ها و مردم برخوردار باشیم تا ازبکستان را شکست دهیم. من مطمئن هستم که با 13 امتیاز به جام جهانی صعود می‌کنیم اما اگر خدا بخواهد برای سرگروهی می‌جنگیم. 

انتقاد تند دستیار کی‌روش از داوران سنگاپوری!

کارلوس کی‌روش به دلیل اخراج در مسابقه با کره جنوبی اجازه حضور در نشست خبری را نداشت و به جای او سیموئز در نشست حاضر شد. به گزارش پارس فوتبال؛ سیموئز در ابتداي حرف‌هايش گفت: من از طرف سرمربی اینجا هستم تا احساس این پیروزی را با شما در میان بگذارم. یک پیروزی استثنایی بود و سخت به دست آمد. استحقاق پیروزی را داشتیم و بازی خوبی انجام دادیم و هر دو تیم خوب بودند.

وی افزود: تمرینات سختی را پشت سر گذاشتیم و برای این بازی کاملا آماده بودیم تا بتوانیم از لحاظ فیزیکی و روحی و تکنیکی آمادگی داشته باشیم. در مجموع استحقاق این 3 امتیاز را داشتیم. فراتر از همه، ملت ایران مستحق این پیروزی بود. بازیکنان ما شخصیت بالا و قوی از خود نشان دادند که جا دارد به آنها تبریک بگویم. وقتی می توانید کره را 10 نفره شکست دهید این بازی را تا آخر عمر به یاد خواهید داشت.

وی تاکید کرد: همگی باید امشب خوشحال باشید و مدت های زیادی هست که در فوتبالم و خاطرات خوبی را پشت سر گذاشته‌ام، ولی مطمئنا امشب تا آخر عمر به یادم خواهد ماند.

سیموئز در پاسخ به سؤال خبرنگاری که کره امشب از ایران بهتر بازی کرد گفت: مطمئنا زدن گل برای تیم انگیزه زیادی را ایجاد می کند. ما نمی توانیم بازی را به دو قسمت تقسیم کنیم و حتی قبل از زدن گل سعی کردیم مدیریت کنیم و می‌خواستیم روند خوبمان را حفظ کنیم. می‌خواستیم وقتی فرصت زدن گل پیدا می‌کنیم به این مهم برسیم که همین کار را هم انجام دادیم.

خبرنگار سايت گل به سيموئز گفت: ما درك مي‌كنيم كه شما بايد براي پيروز شدن بازي كنيد اما شما هم ما را درك كنيد كه دوست داريم بازي شايسته‌تري از تيم ملي ببينيم. دستيار كارلوس كي‌روش پاسخ داد: بايد نكته‌اي را به شما بگويم. در فوتبال پيروز شدن تنها يك هدف نيست، بلكه همه چيز است. در فوتبال چيزي جز بردن وجود ندارد. من ترجيح مي‌دهم تيم من نمايش راضي‌كننده‌اي نداشته باشد اما بازي را ببرم.

مربی تیم ملی ایران در مورد اینکه با برداشته شدن استرس از روی تیم ملی آیا کیفیت بازی نیز در آینده تغییر می کند یا خیر عنوان کرد: کاملا این موضع را درک می کنم و ترجیح می دهم که پیروزی را به دست بیاورم و همیشه پیروزی همه چیز نیست اما تنها اولویت اول است و امروز به این هدف رسیدیم.

سيموئز با انتقاد شديد از وضعيت داوري مسابقات گفت: این تجربه اولم در قاره آسیا نیست و تصور می کنم در آسیا مسئولانی که عهده دار مسئولیت هستند به اندازه کافی برای فوتبال احترام قائل نیستند، چون دیده ام که داوری های ضعیفی انجام شده و امشب هم این اتفاق افتاد. اگر شما خواهان فوتبال خوبی هستید، داوری خوب هم اهمیت بالایی دارد. بايد بگويم داوري‌هاي اين رقابت‌ها به شدت ضعيف هستند و اين سياه‌ترين نكته در اين رقابت‌هاست. من نمي‌توانم ناراحتي خودم را از اين موضوع پنهان كنم. توجه كنيد كه اين اعتراض را در روزي عنوان مي‌كنم كه تيم ما پيروز شده است.

او در پاسخ به خبرنگاري كه پرسيد آيا در مورد داوري بازي با ازبكستان كه به سود ما بود نيز همين نظر را داشتيد؟ پاسخ داد: آن روز من در كنفرانس مطبوعاتي نبودم! 

شرم‌آور بود كه نيمه اول گل نزديم!| ايران فقط يك موقعيت داشت

سرمربي كره جنوبي بعد از شكست مقابل ايران گفت: اين شرم‌آور بود كه ما نتوانستيم در نيمه اول به ايران گل بزنيم!

كانگ هی پس از شکست یک بر صفر مقابل ایران در نشست خبری گفت: متاسفم که نتوانستیم نتیجه مناسبی بگیریم. در ابتدای بازی اتمسفر خوبی در بازی حاکم بود. در آینده فرصت‌های بهتری داریم و بازی‌های داخل خانه ما مانده است. امروز از فرصت‌ها استفاده نکردیم.

وی تصریح کرد: بازی سختی برای ما بود و بازیکنانمان زیاد اذیت شدند اما همچنان امیدوار هستیم و اصلا نمی‌خواهیم ناامید شویم.

سرمربی کره جنوبی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسید بازیکنان این تیم از تجربه کافی سود نمی‌بردند،‌ عنوان کرد: فکر نمی کنم عنصر تجربه در شکست ما نقش زیادی داشته باشد و همان طور که گفتم موقعیت های زیادی داشتیم. ما در نيمه اول بايد به گل مي‌رسيديم و اين شرم‌آور بود كه نتوانستيم گلي به ثمر برسانيم. ایران فقط یک فرصت داشت و ما در کل بازی برتر از حریف بودیم و فقط از موقعیت ها استفاده نکردیم. 

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که در بین دو نیمه به بازیکنانش چه گفت که بدتر از نیمه اول ظاهر شدند، گفت: در نیمه دوم می خواستیم از کناره‌ها استفاده کنیم که بازیکنان ما نتوانستند از فرصت‌ها استفاده کنند. وقتي ايران ده نفره شد تاكتيك‌هاي تيمي ما به هم ريخت.
کد مطلب: 5192

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdci.3awct1azrbc2t.html?5192

تيترآنلاين
  http://titronline.ir