سود بیشتر٬ قهوه‌خانه‌داران را به ارائه قلیان به خانم‌ها ترغیب می‌کند

1 خرداد 1391 ساعت 16:13

در صورتی که افرادی اقدام به راه‌اندازی قهوه‌خانه بانوان کنند٬ احتمال افزایش آمار مصرف دخانیات بالا می‌رود


عضو هیأت رئیسه فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس٬ با انتقاد از اظهارات غیرکارشناسی رئیس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران مبنی‌بر راه‌اندازی قهوه‌خانه ویژه بانوان٬ گفت: به طور قطع این مراکز چون به‌دنبال سود بیشتر هستند اقدام به توزیع قلیان می‌کنند از این‌رو مسئولان به‌ویژه وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی باید از اول جلوی این طرح را بگیرند. 

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با خانه ملت٬ با انتقاد از اظهارات غیرکارشناسی رئیس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران مبنی‌بر راه‌اندازی قهوه‌خانه ویژه بانوان٬ افزود: اگر تنها علت راه‌اندازی این مراکز از سوی این افراد موضوع تفکیک جنسی باشد٬ بسیار خوب و سازنده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این که اتحادیه قهوه‌خانه‌داران باید موضع خود را در رابطه با راه‌اندازی قهوه‌خانه بانوان اعلام کند٬ گفت: به طور قطع این مراکز چون به‌دنبال سود بیشتر هستند اقدام به توزیع قلیان می‌کنند از این‌رو مسئولان به‌ویژه وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی باید از اول جلوی این طرح را بگیرند.

وی با اشاره به سهم دو درصدی بانوان کشور در مصرف دخانیات و قلیان٬ یاد‌آور شد: در صورتی که افرادی اقدام به راه‌اندازی قهوه‌خانه بانوان کنند٬ احتمال افزایش آمار مصرف دخانیات بالا می‌رود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر نقش بانوان در سلامت جامعه و خانواده٬ افزود: اجرای طرح‌هایی مانند راه‌اندازی قهوه‌خانه بانوان افزون‌بر این که خلاف قانون است موجب آسیب دیدن سلامت جامعه می‌شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس هشتم٬ خواستار برخورد قاطع با مسئولان راه‌انداز قهوه‌خانه بانوان شد و گفت: به طور حتم مجلس به‌ویژه کمیسیون بهداشت و درمان در زمان مقتضی برای حل این ادعاها٬ به موضوع ورود می‌کند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده هم‌اکنون نزدیک به ۴۰۰ هزار دختر و زن و نزدیک به ۷ و نیم میلیون مرد و پسر ایرانی، دخانیات مصرف می‌کنند٬ این در حالی است که ۶۶ درصد برونشیت و سرطان ریه، ۱۲ درصد بیماری‌های قلبی و عروقی و ۳۸ درصد بیماری‌های حاد تنفسی در جهان ناشی از مصرف این محصولات است.

چندی پیش عباس علائی رئیس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران از راه‌اندازی قهوه‌خانه ویژه بانوان خبر داده و گفته بود که ارائه قلیان مخصوص اتحادیه قهوه خانه‌داران است و هیچ صنف دیگری نمی‌تواند قلیان را ارائه دهد.


کد مطلب: 4714

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.znkt23nqkftd2.html?4714

تيترآنلاين
  http://titronline.ir