تيترآنلاين - آزموني كه هيچ پذيرفته شده اي نداشت! - نسخه قابل چاپ

آزموني كه هيچ پذيرفته شده اي نداشت!

دانشگاه تهران 320 ميليون تومان داوطلبان را پس مي‌دهد؟

15 اسفند 1389 ساعت 15:29

آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران با بيش از 4 هزار داوطلب در 21 بهمن‌ماه برگزار شد اما هيچ داوطلبي در اين آزمون پذيرش نشد


تيترآنلاين -  آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران با بيش از 4 هزار داوطلب در 21 بهمن‌ماه برگزار شد اما هيچ داوطلبي در اين آزمون پذيرش نشد.

به گزارش تيترآنلاين به نقل از فارس، به رغم اينكه وزارت علوم اعلام كرده بود كه آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه‌ها بايد به صورت متمركز و همزمان با برگزاري كنكور اين مقطع برگزار شود اما دانشگاه تهران اقدام به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد مجازي به صورت جداگانه كرد.

داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران براي شركت و ثبت‌نام مجاز بودند در 3 رشته شركت كنند. هزينه ثبت‌نام در هر رشته 80 هزار تومان، در دو رشته 160 هزار تومان و در 3 رشته 240 هزار تومان بود.

آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران با بيش از 4 هزار داوطلب در 21 بهمن‌ماه برگزار شد و قرار بود نتايج مرحله اول آن تا 30 بهمن‌ماه اعلام شود.

تا قبل از اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران شايعات و حرف و حديث‌هايي مبني بر عدم استقبال داوطلبان از اين آزمون مطرح بود به طوري كه گفته مي‌شد نيمي از ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دوره ثبت‌نام كرده‌اند و به قولي تمام داوطلبان ثبت‌نام كرده در اين آزمون پذيرش مي‌شوند.

نتايج آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران به جاي 30 بهمن‌ماه در روز چهارشنبه 11 اسفندماه اعلام شد اما همزمان با علام نتايج زماني كه داوطلبان منتظر خبر قبولي خود بودند، معاونت آموزشي دانشگاه تهران طي اطلاعيه‌اي از لغو پذيرش دانشجو در اين آزمون خبر داد.

اين اطلاعيه علت لغو پذيرش دانشجو در اين دوره را به حد نصاب نرسيدن ظرفيت‌ها اعلام كرد، البته گفته مي‌شود كه اختلاف در ظرفيت پذيرش از سوي دانشكده‌ها و اعلام همزمان ظرفيت دانشكده‌ها به سازمان سنجش براي آزمون كارشناسي ارشد سراسري اين سازمان نيز از دلايل لغو پذيرش دانشجو در اين دوره است.

طي روزهاي گذشته داوطلبان اين آزمون نسبت به عدم پذيرش دانشجو در اين آزمون اعتراض كردند، آزمون كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران با وجود تعداد كم داوطلبان برگزار شد و تا قبل از آن هيچ مسئولي از كمي تعداد داوطلبان اين آزمون خبر ندادند و بر همين اساس شايعه گزينش دانشجوي ويژه و از قبل شناخته شده توسط اين دانشگاه با توجه به كمي تبليغات اين آزمون پررنگ شد.

يكي از داوطلبان اين آزمون به خبرنگار فارس مي‌گويد: اگر تعداد داوطلبان به حد نصاب نرسيده بود چرا مسئولان دانشگاه تهران اين موضوع را اعلام نكردند و بدتر اينكه آزمون با وجود مشكلات موجود برگزار شد.

وي با بيان اينكه اطلاع‌رساني درباره برگزاري آزمون دوره كارشناسي ارشد مجازي دانشگاه تهران بسيار كم و محدود بود، ادامه مي‌دهد: دانشگاه تهران موظف است هزينه پرداخت شده داوطلبان را بازگرداند و اين در حالي است كه مسئولان اين دانشگاه هيچ اظهار نظري در اين زمينه تا كنون نكرده‌اند.

پس از چند روز اعتراض داوطلبان اين آزمون بالاخره مهدي قمصري معاون آموزشي دانشگاه تهران دليل عدم پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در دوره‌هاي مجازي دانشگاه تهران را كسب نكردن حدنصاب لازم از سوي داوطلبان اعلام كرد و گفت : "با توجه به اينكه اكثريت داوطلبان حد نصاب لازم را كسب نكرده‌اند، كلاس‌ها به حد نصاب نمي‌رسد، بنابراين دانشجوي مجازي پذيرش نكرديم. "

به رغم اعتراض گسترده داوطلبان اين آزمون، دانشگاه تهران تا كنون هيچ اطلاعيه‌اي درباره نحوه بازپرداخت هزينه ثبت‌نام داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد مجازي صادر نكرده است.


کد مطلب: 2013

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.znit23nvxftd2.html?2013

تيترآنلاين
  http://titronline.ir