هم‌گروهی با سوئیس شانس بزرگ ایران در برزیل

حمايت , 2 آبان 1392 ساعت 10:27

در واقع موفقیت یک تیم در جام جهانی 2014 تا حد زیادی به شانس در مراسم قرعه کشی بستگی دارد


قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل پانزدهم آذر در شهر «باهیا» برزیل برگزار می‌شود. تاکنون صعود 21 تیم به جام جهانی 2014 قطعی شده و چهره تیم‌های باقی مانده نیز تا چند روزآینده مشخص خواهد شد. سبدبندی جام جهانی 2014 برزیل نسبت به جام‌های جهانی قبل یک تفاوت عمده داشت و آن هم این بود که این بار فقط رده‌بندی فیفا ملاک تیم‌ها برای سرگروهی جام جهانی بود و دیگر معیارهایی مثل سابقه در جام جهانی ملاک فیفا برای سید بندی نبود وهمین باعث شد تا کلمبیا که 16 سال در جام جهانی حضورنداشته است، فقط به لطف رده بندی فیفا در سید یک جام جهانی قرار گیرد و تیم‌های مدعی مثل ایتالیا، هلند و انگلیس در سید یک حضور نداشته باشند. 

برزیل، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، بلژیک، اروگوئه (در صورت صعود) و سوئیس سرگروه‌های جام‌جهانی برزیل هستند اما در صورتی که اروگوئه نتواند به جام جهانی صعود کند، هلند جایگزین این تیم خواهد شد. فیفا همچنین اعلام کرده است سبدهای دوم تا چهارم جام جهانی بر مبنای معیارهای جغرافیایی و ورزش تعیین خواهند شد، اما به نظر می‌رسد ایران همراه بقیه تیم‌های آسیایی و آمریکای مرکزی در سید چهارم قرار گیرد. 

فیفا معمولا تیم‌های قاره‌های آمریکای جنوبی و آفریقا را در سید سه و تیم‌های آمریکای مرکزی و آسیا را در سید چهار جام جهانی 2014 قرار می‌دهد. در این میان به طور حتم همه تیم‌ها دوست دارند تا در بین تیم‌های سر گروه با سوئیس هم گروه شوند. مطمئنا تیم ملی ایران نیز اگر در جام جهانی 2014 با سوئیس هم گروه شود شانس آورده است. البته دو تیم دیگری که در سید یک قرار گرفتند، بلژیک و کلمبیا هستند که آنها نیز می‌توانند برای هر تیمی به مراتب آسان‌تر از بازی با تیم‌های بزرگ دنیا باشند. مطمئنا حضور ایران در این گروه اتفاقی بسیار خوب برای تیم ما خواهد بود. در واقع موفقیت یک تیم در جام جهانی 2014 تا حد زیادی به شانس در مراسم قرعه کشی بستگی دارد. 

در این میان سه تیم بدشانس جام جهانی با برزیل در گروه A هم گروه خواهند شد. برزیلی‌ها پس از قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها با قدرت خود را برای جام جهانی 2014 آماده کرده اند. البته غیر از برزیل، سه تیم آلمان، آرژانتین و اسپانیا دیگر تیم‌های قدرتمند جام خواهند بود که هم گروهی با آنها شاید اتفاقی تلخ برای هم گروه‌های آنها باشد. البته این را هم باید در نظر گرفت که تیم‌های آمریکایی در خانه قدرتمند هستند و تاکنون هیچ تیم اروپایی نتوانسته در این قاره به قهرمانی در جام جهانی برسد. در کنار این موضوع گروه مرگ جام جهانی 2014 تا حد زیادی قابل پیش‌بینی‌ است. با توجه به قرار گرفتن تیم‌هایی مثل ایتالیا و هلند در سبد دو، گروه مرگ احتمالی جام جهانی 2014 به این شرح خواهد بود. برزیل، ایتالیا، فرانسه ومکزیک؛ و یا این گروه را در نظر بگیرید که امکان رخ دادن در جام جهانی را دارد. آرژانتین، هلند، ساحل عاج وژاپن.


کد مطلب: 6217

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.zn-t23niqftd2.html?6217

تيترآنلاين
  http://titronline.ir