تيترآنلاين - عباسپور تهرانی فرد: جداسازی دختر و پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد - نسخه قابل چاپ

عباسپور تهرانی فرد: جداسازی دختر و پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد

11 تير 1390 ساعت 20:50

ما وضعیت دانشگاه ها را نامطلوب تر از جامعه نمی دانیم جداسازی دختر و پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد چرا که این دو جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند


طرح حجاب و عفاف به گفته رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، می بایست نه تنها در دانشگاه ها بلکه در جامعه اجرا شود و تفکیک جنسیتی تا به آنجا می تواند پیش رود که ضربه ای به برنامه تحصیلی دانشجویان وارد نکند. 

به گزارش پانا، علی عباسپور تهرانی فرد با اشاره به ریشه طرح حجاب و عفاف، گفت: این طرح نشأت گرفته از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف است اما هنوز اطلاع دقیقی از جزئیات طرحی که وزارت علوم برای حجاب و عفاف دانشگاه ها داده، در دست نیست. 

وی تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها برای اجرای طرح حجاب وعفاف را نادرست دانست و تاکید کرد: طرح حجاب و عفاف در کل کشور باید اجرا شود و مختص دانشگاه‌ها نیست، زیرا روابط زن و مرد و دختر و پسر تنها در دانشگاه نیست که باید بر اساس ضوابط اسلامی باشد بلکه لازم است در سطح جامعه روابط براساس موازین اسلامی برقرار شود. 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تفکیک جنسیتی به مفهوم دیوارکشیدن در دانشگاه‌ها نیست، اضافه کرد: نمی توان مانع حضور همزمان دختر و پسر در دانشگاه‌ها شد چرا که ما فضا و اعتبارات انجام این کار را نداریم. 

عباسپور تهرانی فرد، ادامه داد: جداسازی دختر و پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد چرا که این دو جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند. 

به گفته وی تفکیک جنسیتی تا به آنجا می تواند پیش رود و انجام گیرد که ضربه ای به برنامه تحصیلی دانشجویان وارد نکند. 

عباسپور با بیان اینکه همان رابطه ای که در جامعه میان زن و مرد حاکم است در دانشگاه ها هم وجود دارد و به چشم می خورد، گفت: ما وضعیت دانشگاه ها را نامطلوب تر از جامعه نمی دانیم و حاکم شدن حجاب و عفاف در جامعه نیازمند کار فرهنگی است و ارتباط اسلامی بین زن و مرد باید برای این دو جنس در دانشگاه و سطح جامعه تفهیم شود.


کد مطلب: 2699

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.wnit23n-wftd2.html?2699

تيترآنلاين
  http://titronline.ir