دیوار بلند دروغ در دیکتاتوری کمونیستی

تلویزیون کره شمالی: ما و چینی ها خوشبخت ترین مردم دنیا هستیم

کوبایی ها وایرانی ها هم خوشبختند

10 بهمن 1390 ساعت 22:23

در کره شمالی،مردم مثل پادگان نظامی ساعت بیدارباش دارند. دولت شیپور بیداری را در ساعات مشخص به صدا در می آورد ومردم در سراسر کشور از خواب بیدار می شوند. ساعت خوابیدن آنها هم توسط سیستم قطع برق اعلام می شود


در یک برنامه تلویزیونی در کره شمالی اعلام شد ازبین 203کشور جهان،مردم چین خوشبخت ترین مردم دنیا هستند. پس ازآن مردم کره شمالی در رده دوم قرار دارند.کوبایی ها سومین ملت خوشبخت جهان هستند وایرانی ها رده چهارم خوشبخت ترین مردم دنیا را ازآن خود کرده اند.رتبه خوشبختی مردم آمریکا دراین رده بندی 203 است یعنی مردم آمریکا بدبخت ترین مردمان جهان هستند.

کریستوفر پیترسون محقق دانشگاه میشیگان در مقاله ای که ماهنامه مهرنامه آن را منتشر کرده نوشته است: " چندی پیش مطلبی درباره یک گزارش در یک وب‌سایت چینی توجه مرا جلب کرد. بر اساس این گزارش، پژوهشگران کره شمالی با استفاده از اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌اند و بر اساس شاخص‌های خودشان از خوشبختی که نشان می‌دهد چین در میان 203 کشور جهان در رتبه نخست قرار دارد و به دنبال آن کره شمالی در رتبه 2 و کوبا در رتبه 3 هستند. شماره 4 ایران بود و شماره 5 ونزوئلا. کره جنوبی در رتبه 152 حال و روز خوبی نداشت در حالی که ایالات‌متحده آمریکا (که در این گزارش با عنوان «امپراتوری آمریکا» از آن نام برده شده) با رتبه 203 آخر از همه است".

به گزارش تجارت نیوز، اعلام چنین آمارهای شگفت آوری در کره شمالی یک رویه است.یک بار تلویزیون دولتی کره شمالی در حال پخش مسابقه زنده بین تیم ملی این کشور با کشور پرتقال بود اما زمانی که شمار گل های پرتقال به عدد سه رسید،تلویزیون کره شمالی پخش زنده را قطع کرد.این بازی با نتیجه 7بر صفر به سود تیم ملی پرتقال به پایان رسید اما در کشور کره اعلام شد که تیم ملی این کشور با نتیجه 4بر 3 تیم ملی پرتقال را در هم کوبیده است.

به گزارش تجارت نیوز نشریه وال استریت ژورنال هم نوشت: در کره شمالی،مردم مثل پادگان نظامی ساعت بیدارباش دارند. دولت شیپور بیداری را در ساعات مشخص به صدا در می آورد ومردم در سراسر کشور از خواب بیدار می شوند. ساعت خوابیدن آنها هم توسط سیستم قطع برق اعلام می شود.

در کره شمالی ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر و دوستان شدیدا کنترل می شود و از دانش آموزان به عنوان جاسوس در خانواده مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات خانواده شان را به نماینده سازمان های امنیتی و امنیت در کلاس شان! گزارش می گردد.

حزب کمونیست کره شمالی به بهانه اینکه سرمایه داری از طریق اینترنت تفکرات آنها را شستشوی مغزی می دهد و به شدت با آن مخالف هستند و برای جامعه شان اینترنتی مخصوص کره شمالی دایر کردند و داشتن رادیوهایی با طول موج کوتاه و یا ماهواره ای جرم محسوب می شود. داشتن موبایل و فاکس برای اعضای رده بالای حزب کمونیست در نظر گرفته شده که با آن نمی توان به خارج از کره شمالی تماس حاصل کرد و داشتن آن برای افراد غیر حزبی جرم محسوب می شوند و دارنده اش می تواند با اشد مجازات مواجه گردد.

برنامه رادیوی که هر روز صبح قبل از کار برای شهروندان کره شمالی بخش می گردد و شهروندان جامعه موظف هستند که در مقابل مجسمه یا عکس رهبر حکومتشان و پدر او تعظیم کنند و سپس به مدت ده دقیقه به سخنرانی های بر ضد سرمایه داری و از انقلاب سوسیالیسم به خصوص از رهبر حزب کمونیست به رهبری کیم ایل سونگ تمجید می شود و بعد هم به مدت پنج دقیقه شعار مرگ بر سرمایه داری و ملی گرائی زنده باد سوسیالیسم و اینترناسیونالیسم سر میدهند و آنگاه کارشان یا درس شان را آغاز کنند. این برنامه پنجاه سال است که هر روز صبح در سراسر کره شمالی اجرا می شود و نادیده گرفتن آن مساوی است با مزدوری برای سرمایه داری.


کد مطلب: 4057

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdch.mnkt23nvqftd2.html?4057

تيترآنلاين
  http://titronline.ir