تيترآنلاين - خطرات مادر شدن بعد از سي و پنج سالگي - نسخه قابل چاپ

خطرات مادر شدن بعد از سي و پنج سالگي

30 آبان 1389 ساعت 15:22

نويسنده : دكتر سهيل صالحي

علاوه بر اين احتمال سقط جنين در زنان بالاي 40سال 2 تا 3 برابر زنان ديگر است و حتي اگر اين اتفاق نيفتد، اين مادران دير هنگام دو برابر بيشتر از مادران ديگر ممكن است...


تيترآنلاين - هميشه شنيده ايد كه بارداري در سنين بالا خطرناك است و بهترين زمان براي باردار شدن قبل از 35 سالگي است. اما آيا درباره خطرات اين بارداري هاي ديرهنگام اطلاع داريد؟

مهم ترين خطري كه بارداري ديرهنگام، به خصوص در سنين بالاي 40 سال براي مادر درپي دارد ديابت بارداري است. اين مشکل به ويژه در خانم‌هاي چاق بيشتر ديده مي شود. در اين خانم‌ها انسولين تزريقي به طور طبيعي قادر به فعاليت نيست، در نتيجه قند وارد خون شده و سبب مي‌شود جنين بيش از حد بزرگ شود.

نکته ديگر پرفشاري خون است که در خانم‌هاي 40 ساله، دو تا سه برابر ديگر زنان اتفاق مي افتد. در فشار خون بالا رشد جنين کم شده و احتمال زايمان زودهنگام افزايش مي‌يابد.

علاوه بر اين احتمال سقط جنين در زنان بالاي 40 سال 2 تا 3 برابر زنان ديگر است و حتي اگر اين اتفاق نيفتد، اين مادران ديرهنگام دو برابر بيشتر از مادران ديگر ممكن است مجبور به سزارين شوند چون در اکثر موارد به دليل ديابت بارداري، بيرون آمدن جنين از راه طبيعي سخت مي شود، يا گاهي به دليل پرفشاري خون، جنين ضعيف‌تر و کوچک‌تر از آن است که بخواهد به طور طبيعي متولد شود. بعد از زايمان نيز احتمال خون‌ريزي شديد، به دليل جمع شدن سخت‌تر فيبرهاي رحمي، در زنان بالاي 40 سال بيشتر ديده مي شود.

بنابراين اگر در آستانه 40سالگي يا بالاتر از آن هستيد و به فكر فرزند دوم يا سوم افتاده ايد، بهتر است كمي دست نگه داريد و با دقت و توجه بيشتري اقدام به بارداري كنيد. يادتان باشد فرزندان شما بيش از هر چيز به يك مادر سالم و سرحال نياز دارند!


کد مطلب: 1338

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.w9qrak9w7pr4a.html?1338

تيترآنلاين
  http://titronline.ir