تيترآنلاين - كلاس‌هاي درس دانشجويان پولي و غير‌پولي جدا تشكيل مي‌شود - نسخه قابل چاپ

كلاس‌هاي درس دانشجويان پولي و غير‌پولي جدا تشكيل مي‌شود

25 آبان 1389 ساعت 16:51

وزير علوم: نگاه ما در آموزش عالي اين نيست كه جواني كه با رقابت علمي وارد دانشگاه شود با جواني كه به صورت پولي وارد دانشگاه شده در يك كلاس و يك جا تحصيل كند و مدارك تحصيلي‌شان يكي باشد


تيترآنلاين - اگر مصوبه جذب دانشجويان پولي در دانشگاه‌هاي دولتي به وزارت علوم ابلاغ شود حتماً بين فردي كه از مسير رقابت علمي وارد دانشگاه شده با فردي كه از مسير پرداخت پول وارد دانشگاه شده تفاوت قائل خواهيم شد و قطعاً كلاس‌هاي درس اين 2 قشر را جدا برگزار مي‌كنيم. وزير علوم در دانشگاه امام خميني‌(ره) قزوين با اعلام اين خبر گفت: نگاه ما در آموزش عالي اين نيست كه جواني كه با رقابت علمي وارد دانشگاه شود با جواني كه به صورت پولي وارد دانشگاه شده در يك كلاس و يك جا تحصيل كند و مدارك تحصيلي‌شان يكي باشد. 

دكتر كامران دانشجو در پاسخ به اين سؤال كه: «آيا نياز بود دانشجويان پولي وارد دانشگاه‌هاي دولتي شوند؟» تصريح كرد: اگر بتوانيم شرايطي را فراهم كنيم تا عدالتي را كه مد نظر است، پيدا كنيم مطلوب خواهد بود. وي خاطرنشان كرد: اگر اين دانشجوي پولي بخواهد درس بخواند و تصميم داشته باشد كه استادي كه سوابق بالاي تحصيلي دارد به وي درس دهد تا به رشد علمي برسد و از سوي ديگر از نظر مالي نيز بتواند دانشگاه خود را كمك كند، مشكلي ايجاد مي‌كند؟ 

البته در پاسخ به اين سؤال من هم ترديد دارم كه اين مصوبه اجرايي شود يا خير و آيا مي‌توانيم كلاس‌هاي مجاز براي دانشجويان رقابتي و پولي برگزار كنيم؟ آيا امكانات اجازه خواهد داد كه كلاس‌هاي مجاز برگزار شود؟ در اين‌باره مي‌توان شرايطي را طرح كرد كه اگر مثلاً فقط 2 نفر دانشجوي پولي ثبت‌نام كردند كلاسي تشكيل نشود.


کد مطلب: 1310

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.q9qrak9wzpr4a.html?1310

تيترآنلاين
  http://titronline.ir