تيترآنلاين - هاشمي رفسنجاني: ناديده گرفتن نقش مردم بسيار خطرناك است - نسخه قابل چاپ

هاشمي رفسنجاني: ناديده گرفتن نقش مردم بسيار خطرناك است

7 اسفند 1389 ساعت 18:38

متأسفانه برخي محافل و افراد و رسانه‌هاي معلوم‌الحال، مباحثي را در خصوص خبرگان مطرح مي‌كنند كه اين‌گونه به جامعه القاء كنند كه اينجانب تشنه رياست بر جايگاه و مسند خاصي هستم


تيترآنلاين -  آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در جلسه امروز مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخشهايي از سخنان خود با اشاره به وجود افراد يا گروه‌هايي در كشور كه از اول پيروزي انقلاب اسلامي با اصل انقلاب، جمهوري اسلامي، قانون اساسي و اصل ولايت فقيه زاويه داشتد و با توطئه‌ها و ترفندهاي گوناگون، اعم از كودتا، جاسوسي، ترور و توسل به راه‌هاي ديگر، سعي در مقابله با نظام جمهوري اسلامي ايران را داشته و دارند، گفت: تكليف نظام اسلامي و مردم براي مقابله با اين‌گونه افراد و گروه‌هاي معاند كه ممكن است هنوز هم عوامل اندك آنها با اعلام مواضع و شعارهاي تند و تخريبي در پي تضعيف نظام باشند روشن است كه نمونه آن در 25 بهمن ماه به روشني اتفاق افتاد.

هاشمي‌رفسنجاني، اكثريت جامعه را از جمله وفاداران و علاقمند و دلسوز انقلاب و نظام اسلامي دانست و گفت: از وظايف مهم امروز مسوولان اين است كه اين اكثريت وفادار را متحد نگه داريم و از اعلام مواضع تفرقه‌انگيز و افراطي پرهيز شود.

وي افزود: عوامل وحدت در جامعه كاملاً مشخص است. محور حركت و پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون، اسلام و مكتب اهل بيت(ع) بوده است و دستاوردهاي بزرگي نيز كسب شده است كه متأسفانه برخي مواضع افراطي و تفرقه‌انگيز از هر طرف تندرو كه اعلام شود چه از سوي دشمنان نظام و يا اشتباهي و سوءبرداشت توسط برخي دوستان ناصواب است.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، به نقش امام، مراجع و روحانيت در بسيج مردم و پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كرد و با تأكيد بر اين‌كه زماني برخي در اوايل مي‌انديشيدند چون حزب در كشور وجود ندارد در مبارزه شكست خواهيم خورد، گفت: تشكّل و شبكه فعال روحانيت، در قامت كامل‌تري از يك حزب در عرصه اداره كشور حضور يافت و با پايگاه‌هاي مردمي كه در سراسر كشور در مساجد داشت توانست به دور از آثار منفي حزب، با كمك مردم به خوبي مبارزه را پيروز و كشور را اداره كند و با كمك فتاواي مترقي مراجع و تكيه بر مكتب اهل بيت(ع) و حول محور ولايت فقيه، بحران‌ها را پشت سر گذاشتيم.

هاشمي افزود: هيچ محور ديگري نمي‌تواند جايگزين اسلام و قانون اساسي و ولايت در شرايط فعلي براي كشور شود. 

هاشمي رفسنجاني تأكيد كرد: متأسفانه گروه‌هاي افراطي اين دو عامل مهم را هدف قرار داده‌اند و در اين شرايط از افراد و نيروهاي معتدل، اصولي و دلسوز واقعي انتظار مي‌رود به دور از عصبانيت و كارهاي افراطي، براساس اصول قانون اساسي، سعي در ايجاد تعديل در افراطي‌گري‌ها و حاكميت منطق و قانون در جامعه كنند.
وي تأكيد كرد: انتقاد صحيح و منطقي نه تنها مذموم نيست بلكه سازنده و عامل رشد است، ولي افراطي‌گري در تضعيف ولايت و دين و ناديده گرفتن نقش مردم بسيار خطرناك است.

هاشمي رفسنجاني با اشاره به برنامه‌هاي شومي كه دشمنان براي صدمه زدن به انقلاب اسلامي در سر دارند، گفت: اين انقلاب مربوط به نسل اول و دوم آن نيست بلكه بايد سال‌هاي سال براي آيندگان تا رسيدن به نتيجه نهايي خود بماند و روشنگر آيندگان باشد. بايد مردم را در صحنه حول محور اين اصول نگه داريم و اجازه بروز و ظهور به افراد و تفكر و گروه‌ها تندرو ندهيم.

رييس مجلس خبرگان، با انتقاد از مباحث انحرافي كه اين روزها در برخي محافل سياسي و رسانه‌هاي خاص و حتي صداوسيما در خصوص مجلس خبرگان رهبري و انتخابات هيأت رئيسه آن مي‌شود، گفت: متأسفانه برخي محافل و افراد و رسانه‌هاي معلوم‌الحال، مباحثي را در خصوص خبرگان مطرح مي‌كنند كه اين‌گونه به جامعه القاء كنند كه اينجانب تشنه رياست بر جايگاه و مسند خاصي هستم. در صورتي كه به گواه تاريخ و گواهي شخصيت‌هاي موجود و نظام، بحمدلله هيچ‌گاه و در هيچ مقطعي به دنبال پُست و مسئوليت نبوده‌ام و از قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و مبارزه تاكنون در همه مسووليت‌ها، اعم از تأمين سوخت داخل كشور، شوراي انقلاب، وزارت كشور، صداوسيما، دفاع مقدس، مجلس شوراي اسلامي، رياست جمهوري، خبرگان و... يا از طرف امام راحل يا رهبري معظم انقلاب تكليف و دستور مسووليت را متوجه من كرده است يا با خواست مردم و بزرگان، با آراي مردم بوده است و در آينده نيز به عنوان يك سرباز انقلاب، همين‌گونه خواهد بود.

به گزارش ايسنا، رييس مجلس خبرگان افزود: حتي در اجلاس دوره قبل خبرگان رهبري، رياست خبرگان را شخصاً به آيت‌الله مهدوي كني پيشنهاد كردم و خود مايل به پذيرش آن نبودم و حضور در انتخابات خبرگان را رهبري معظم بر من تكليف كردند ولي متأسفانه برخي افراد ناآگاه و يا شايد آگاه به‌گونه‌اي شانتاژ مي‌كنند كه گويي اين‌گونه مسووليت‌ها براي اينجانب جاذبه‌اي دارد. اگر مسووليتي پذيرفته مي‌شود جز اداي تكليف و دين به جامعه و انقلاب و نظام اسلامي نيست و اين بار نيز برخي افراد و گروه‌هاي افراطي دانسته يا ندانسته شانتاژهايي مي‌كنند كه احساس مي‌كنم نبايد تسليم آن‌ها و القائات آنان شد. لذا به تكليف عمل خواهم كرد و نتيجه آن هر چه باشد تنها رضايت و خشنودي خداوند برايم مهم است.


کد مطلب: 1969

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.39qrak9yypr4a.html?1969

تيترآنلاين
  http://titronline.ir