تيترآنلاين - ليسانس دو ساله شود - نسخه قابل چاپ

ليسانس دو ساله شود

3 دی 1389 ساعت 12:55

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري: موضوع طولاني بودن دوره تحصيل و زياد بودن اوقات فراغت موضوع مهمي است و در برخي رشته‌ها به جاي 4 سال مدت دو سال را براي گذراندن واحدهاي درسي در نظر گرفت


تيترآنلاين - محمديان مطرح كرد؛
ليسانس بايد 2 ساله شود؛ 70 درصد فرصت دانشجويان هدر مي‌رود
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با اشاره به طولاني بودن دوره تحصيل و زياد بودن اوقات فراغت در نظام آموزشي كشور گفت: بايد در برخي رشته‌ها به جاي 4 سال، مدت دو سال را براي گذراندن واحدهاي درسي در نظر گرفت.

به گزارش تيترآنلاينر  به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمين محمد محمديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري با ارائه پيشنهاداتي اظهار داشت: بهتر است براي هر دانشگاه علوم پزشكي يك ماموريت ويژه تعريف شود كه در هر دانشگاه علوم پزشكي كشور قطب يكي از بخش‌هاي پزشكي شود.

وي با بيان اينكه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كوچك نبايد خود را با دانشگاه‌هايي همچون تهران و شهيد بهشتي مقايسه كنند، افزود: با تعريف يك شاخص خاص مي‌توان ظرف چند سال دانشگاه‌هاي كوچك رشد فراواني در يكي از رشته‌هاي پزشكي داشته باشند.

محمديان درباره جذب اساتيد اظهار داشت: در دولت نهم و دهم شوراي عالي انقلاب فرهنگي جلسات متعددي براي شيوه جذب استاد داشت كه مصوب شد كه اين شيوه به گونه‌اي باشد تا شايسته‌ترين و سالم‌ترين استاد جذب دانشگاه شود.

وي با بيان اينكه با اين شيوه ديگر هر كسي نمي‌تواند در سمت استادي قرار گيرد، گفت: بيشتر دانشگاه‌هاي كشور شيوه جديد را انجام مي‌دهند اما برخي دانشگاه‌ها با شيوه قبلي تلفيقي درست كرده‌اند كه بايد اصلاح شود.

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها ادامه داد: تحقيق طولاني انجام شده است كه نشان مي‌دهد بيش از 70 درصد فرصت دانشجويان در طول سال تحصيلي در رشته‌هايي به غير از پزشكي هدر مي‌رود كه مي‌توان با برنامه‌ريزي در اين زمينه اين مشكل را حل كرد.

محمديان گفت: موضوع طولاني بودن دوره تحصيل و زياد بودن اوقات فراغت موضوع مهمي است كه بايد نظام آموزشي را براي رفع آن بسيج كرد و در برخي رشته‌ها به جاي 4 سال مدت دو سال را براي گذراندن واحدهاي درسي در نظر گرفت.

محمديان در پايان با اشاره به طرح هدفمندكردن يارانه‌ها خاطرنشان كرد: در تاريخ كشورمان اين بزرگترين كار اقتصادي است كه در حال انجام است و اين طرح وظيفه‌اي بر دوش دولت‌هاي آقايان خاتمي و هاشمي بود كه هيچ كدام ريسك نكردند و آن را انجام ندادند.

وي با بيان اينكه گرچه در تبليغات بايد آرامش را حفظ كرد، گفت: اينكه در اوج تحريم‌ها نظام جمهوري اسلامي توانسته است اين طرح را انجام دهد، نشان دهنده اوج آرامش در داخل كشور است اما بالاخره بايد در نظر داشت كه اين كار يك جراحي است.

محمديان يادآور شد: بايد مراقب بود اين قانون براي افرادي كه قصد سوءاستفاده دارند، فرصتي نشود و در دو سه هفته اخير بسيار تبليغ كرده‌اند كه از اين فرصت سوءاستفاده خواهند كرد اما نااميد شده‌اند.


کد مطلب: 1563

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcg.39qrak9nwpr4a.html?1563

تيترآنلاين
  http://titronline.ir