تيترآنلاين - عضو انجمن قطعه سازان: قیمت خودرو سال آینده افزایش می یابد - نسخه قابل چاپ

عضو انجمن قطعه سازان: قیمت خودرو سال آینده افزایش می یابد

12 اسفند 1392 ساعت 23:21

با توجه به زیانده بودن تولید خودرو در کشور قیمت خودرو درصورت قیمت گذاری آزادانه توسط خودروسازان افزایش خواهد داشت


عضو انجمن قطعه سازان گفت: اگرچه نرخ ارز اندکی کاهش داشته اما به دلیل آنکه قیمت های سال گذشته قیمت های واقعی متناسب با هزینه تمام شده تولید نبوده است قیمت کنونی خودرو برای خودروسازان با زیان همراه است و قیمت سال آینده افزایش خواهد یافت. 

محمد رضا نجفی منش در گفت وگو با پانا ، خاطرنشان کرد: قیمت ارز در دو سال گذشته سه برابر شده و بسیاری از هزینه های تولید طی سالهای اخیر افزایش داشته اما تغییرات قیمتی که شورای رقابت سال گذشته اعمال شد متناسب با افزایش هزینه های تمام شده تولید نبوده است .

وی گفت : خودروسازان در حال حاضر با زیان در حال تولید هستندو طبیعی است که نرخ خودرو در سال آینده باید تغییرکند.

نجفی منش عنوان کرد: اگرچه نرخ ارز اندکی کاهش داشته اما به دلیل آنکه قیمت های سال گذشته قیمت های واقعی متناسب با هزینه تمام شده تولید نبوده است قیمت کنونی خودرو برای خودروسازان با زیان همراه است و قیمت سال آینده افزایش خواهد یافت.

وی در پاسخ به این پرسش که استدلال شما در حالی است که در بازارمصرف انتظار کاهش قیمت به دنبال رفع برخی تحریم ها و کاهش نرخ ارز به وجود آمده است گفت: اگر قیمت خودرو سال گذشته اصلاح می شد این انتظار منطقی بود ولی همان موقع هم خودروسازان از قیمت راضی نبودند و ما با روش قیمت گذاری توسط دولت به شدت مخالفیم .

عضو انجمن قطعه سازان تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا هیچ دولتی در قیمت گذاری خودرو دخالت نمی کند و هیچ کشوری نیز از ایران پیروی نکرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر خودروسازان مجاز به قیمت گذاری آزادانه باشند قیمت خودرو چند درصد افزایش خواهد یافت گفت: این بستگی به آن دارد که چه خودرویی با چه امکانات و آبشن هایی در اختیار مشتری قرار گیرد اما به طور متوسط با توجه به زیانده بودن تولید خودرو در کشور قیمت خودرو درصورت قیمت گذاری آزادانه توسط خودروسازان افزایش خواهد داشت .

نجفی منش بیان کرد: البته قدرت خرید مردم نیز چندان بالا نیست و ممکن است در ابتدا خودروسازان با سود به فروش اقدام کنند و در تیراژ خود را به قیمت برسانند.


کد مطلب: 6369

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.vdviw6dm1giaw.html?6369

تيترآنلاين
  http://titronline.ir