تيترآنلاين - شرايط جدید پذيرش بدون آزمون دانشجو در مقاطع تحصيلي بالاتر - نسخه قابل چاپ

شرايط جدید پذيرش بدون آزمون دانشجو در مقاطع تحصيلي بالاتر

25 تير 1391 ساعت 13:43

بر اساس اين آيين‌نامه دانشجويان مي‌توانند با لحاظ شرايطي بدون آزمون به مقطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري راه يابند


مديركل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي و دبير شوراي هدايت استعدادهاي درخشان از ابلاغ آيين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره‌هاي تحصيلي بالاتر خبر داد و گفت: بر اساس اين آيين‌نامه دانشجويان مي‌توانند با لحاظ شرايطي بدون آزمون به مقطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري راه يابند.

به گزارش ايسنا، دكتر سعيد قديمي صبح امروز در نشست خبري كه در محل وزارت علوم برگزار شد، با بيان اينكه از آيين‌نامه قبلي استعدادهاي درخشان حدود پنج سال مي‌گذرد، گفت: آيين‌نامه قبلي مربوط به سال 86 بود كه با توجه به ضرورت‌هايي و تغيير نيازها همچون جدي شدن بحث دكتري و غيره، آيين‌نامه جديد پس از بازنگري ابلاغ شده است كه دانشگاه‌ها از مهرماه سال جاري بر اساس آيين‌نامه جديد دانشجو پذيرش مي‌كنند.

وي خاطر نشان كرد: در آيين‌نامه جديد ورود بدون آزمون به دوره كارداني حذف شده است و شرايطي براي ورود دانشجويان به مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري تعيين شده است.

به گفته قديمي، دانشجويان براي اطلاع از شرايط ورود بدون آزمون در مقاطع بالاتر مي‌توانند به سايت وزارت علوم به نشاني www.msrt.ir مراجعه كنند.

دبير شوراي هدايت استعدادهاي درخشان وزارت علوم با بيان اينكه برگزيدگان علمي براي ورود به مقاطع بالاتر مازاد بر ظرفيت دانشگاه‌ها تعيين مي‌شوند، تصريح كرد: بر اين اساس هر دانشگاهي مي‌تواند 20 درصد ظرفيت هر رشته خود را به دانشجويان استعداد درخشان اختصاص دهد.

وي با اشاره به آماري كه مربوط به سال 87 تا 89 است، گفت: بر اين اساس 47 هزار و 700 نفر بدون كنكور و از طريق تسهيلات برگزيدگان علمي به مقاطع بالاتر راه يافته‌اند كه بر اين اساس 29 هزار نفر مربوط به مقطع كارشناسي، 13 هزار و 500 نفر مربوط به مقطع كارشناسي ارشد و 4 هزار و 200 نفر مربوط به مقطع دكتري است.

مديركل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي خاطر نشان كرد: در سال گذشته 4 هزار و 500 نفر از دانشجويان برگزيده علمي بدون آزمون به مقاطع بالاتر راه يافتند.


کد مطلب: 4947

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcf.jdjiw6d1egiaw.html?4947

تيترآنلاين
  http://titronline.ir