تيترآنلاين - انتقاد از مداحان چند میلیونی - نسخه قابل چاپ

انتقاد از مداحان چند میلیونی

4 آبان 1392 ساعت 22:27

مداحی که برای مداحی اهل بیت پول پیش مطالبه کند صلاحیت مداحی و تریبون‌داری مجلس حسینی را ندارد


امام جمعه سراب با انتقاد شدید از مداحان چند میلیونی و نرخ‌های کذایی برخی مداحان گفت: مداحی که برای مدح اهل بیت پول پیش مطالبه کند صلاحیت مداحی و تریبون داری مجلس حسینی را ندارد.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی صبح امروز در جمع جوانان شهرستان سراب اظهار کرد: آیین‌های ویژه محرم و صفر باید طوری برنامه‌ریزی و اجرا شود که در آن فلسفه و هدف اصلی از قیام حسینی در متن قرار داشته باشد.

وی با انتقاد شدید از مداحان چند میلیونی و نرخ‌های کذایی برخی مداحان گفت: اخیرا با کمال تأسف شنیده شده که گروهی از مداحان شهر اردبیل که به شهرهای همجوار نیز مداح می‌فرستند هزینه و نرخ 10 میلیون تومان تعیین کردند.

امام جمعه سراب با ابراز تاسف و ناخرسندی از این وضع اظهار کرد: مداحی که برای مداحی اهل بیت پول پیش مطالبه کند صلاحیت مداحی و تریبون‌داری مجلس حسینی را ندارد.

امام جمعه سراب به نقل قولی از حجت‌الاسلام عاملی نماینده ولی فقیه در اردبیل اشاره کرد و گفت: در بیان دغدغه خود در این زمینه آقای عاملی به صراحت تاکید کرد که مردم از راه دادن چنین مداحانی به مجالس جلوگیری کنند.

امام جمعه سراب به چشم و هم‌چشمی برخی هیئت‌های عزاداری در این زمینه هم اشاره کرد و یادآور شد: در یکی از محله‌های فقیرنشین سراب مداحی برای نیم ساعت 1.5 میلیون تومان از آن هیئت گرفته بود در حالی که افرادی در آن محله محتاج چند 10 هزار تومان هستند.

نباید حاشیه‌ها بر متن‌ها غلبه کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی سراب به ضرورت اجتناب از حاشیه‌ها در عزاداری‌ها تاکید کرد و گفت: نباید حاشیه‌ها بر متن غلبه کند که در اینصورت از اهداف عالی محرم و صفر فاصله گرفته‌ایم.

وی نماز را روح برنامه‌های عزاداری‌ها دانست و افزود: چگونه می‌توان در وقت اذان و نماز همچنان به مداحی و عزاداری پرداخت در حالی که نماز اول وقت در بحبوبه میدان جنگ در عاشورا الگویی برای مؤمنان و دوستداران اهل بیت است.


کد مطلب: 6223

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdce.w8pbjh8wx9bij.html?6223

تيترآنلاين
  http://titronline.ir