تيترآنلاين - احمدی نژاد : به جهنم که غرب از ما نفت نخرد - نسخه قابل چاپ

احمدی نژاد : به جهنم که غرب از ما نفت نخرد

3 بهمن 1391 ساعت 15:33

البته قیمت‌ها بالا رفته و کمی هزینه‌ها فشار آورده است. باید کاری کنیم که فشارها برای مردم قابل تحمل‌تر شود


رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ملت ایران امکان تامین ۱۰ برابر ارز حاصل از فروش نفت را با استفاده از ابداعات خود دارد، گفت: به جهنم که از ما نفت نمی‌خرید.

به گزارش فارس به استان همدان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی کشورمان در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی استان همدان که ظهر امروز در فرودگاه بین‌المللی این شهر برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ایام مبارک ماه ربیع‌الاول گفت: بسیار خوشحالم که به بهانه بهره‌برداری از پروژه‌های جدید عمرانی بار دیگر افتخار دیدار مردم استان همدان نصیب ما شد.

رئیس‌جمهور با اشاره به تمدن باستانی استان همدان گفت: استان همدان دیار مردمانی مومن است که پایه‌گذاران تاریخ، فرهنگ و تمدنی درخشان بوده‌اند،این مردم همواره در راه انقلاب و دفاع مقدس پیشگام بودند و با تلاشی خستگی‌ناپذیر در ساختن ایران و عشق پیامبر و آل پیامبر زبانزد عام و خاص بودند.

احمدی‌نژاد گفت: در عالم هستی تمدن یا کسانی که داعیه‌دار تمدن هستند زیاد است اما به نظر من باید این کلمات باز تعریف شود. تمدنی که بر پایه توحیدنزدیک به 7 هزار سال سابقه و بدون کوچکترین نشانه‌ای از شرک و بت‌پرستی پایه‌گذاری شده است در حقیقت نمادی از ماهیت واقعی انسان است.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به سرعت بالای سازندگی در استان همدان گفت: امسال به دلیل طراحی‌های دشمن و برخی از فشارها منابع دولت دچار آسیب شد و آن طوری که ملت می‌خواست پروژه‌های عمرانی پیش نرفت اما خوشبختانه کارهای بسیار خوبی در دست انجام است.

طرح ضربتی مسکن مهر برای حل مشکل مسکن

احمدی‌نژاد با اشاره به پیشرفت خوب مسکن مهر با تمام حواشی آن گفت: در گزارشی خبری در گوشه‌ شهری و در بخشی از یک مجتمع مسکونی قسمتی از دیوار خانه ریخته بود که آن را در بوق و کرنا کردند، شما حتی اگر یک مجموعه گران قیمت هم بسازید ممکن است لوله آن بترکد اما مسکن مهر به عنوان یک طرح ضربتی برای حل مشکل مسکن توانست به طرز شایسته‌ای اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر می‌تواند آرامشی موقتی در بحث مسکن برای مردم ایجاد کند افزود: البته قیمت‌ها بالا رفته و کمی هزینه‌ها فشار آورده است. باید کاری کنیم که فشارها برای مردم قابل تحمل‌تر شود.

رئیس‌جمهور خطاب به نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا مشکل مسکن مهر و هزینه‌های آن حل شود، چرا که اغلب کسانی که از مسکن مهر استفاده می‌کنند طبقات پایین‌دست هستند که مبلغی را قرض کرده و بقیه پول مسکن را از طریق وام دریافت کرده‌اند.

احمدی نژاد گفت: می‌توان مدت زمان پرداخت اقساط را بلندتر کرد تا مبلغ اقساط کم شود و شما در اولین فرصت این پیشنهاد را به شورای مسکن بیاورید تا هرچه زودتر تصویب شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه‌های راه و ترابری در استان همدان گفت: خوشبختانه استان همدان در راه‌سازی روستایی جایگاه بالا و قابل قبولی دارد و ما باید به جایی برسیم که صد در صد راه‌های روستایی استان آسفالت شود.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به تکمیل فاز دوم آزاد‌راه ساوه _ همدان گفت: انشاءالله در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده شاهد تکمیل آزاد‌راه ساوه _ همدان و تکمیل باند دوم آن باشیم.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به پروژه خط آهن ساوه _همدان و آغاز ریل‌گذاری آن گفت: خوشبختانه زیرسازی تکمیل این خط به پایان رسیده و عملیات ریل‌گذاری آن از امروز با سرعت روزانه 1 کیلومتر آغاز شده است و امیدوارم با تلاش دوستانمان در وزارت راه تا انتهای تابستان سال آینده سوت قطار در استان همدان به صدا در بیاید و از همان زمان نیز ریل‌گذاری خط همدان به سنندج آغاز شود.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ما باید دست به دست هم دهیم و کشور را بسازیم افزود: هر کس در هر جایی که هست و هر کاری که می‌کند باید پیشرفت و آبادانی کشور را در نظر بگیرد چرا که اگر این الگو در کشور فراگیر شود ما 75 میلیون پیمانکار در کشور خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه تاریخ و تمدن ملت ایران همواره محلی برای پرورش انسان‌های بزرگ است گفت: من به این مسئله باور دارم که خداوند متعال ویژگی‌هایی را در ملت ایران قرار داده که اگر نگوییم بی‌نظیر است کم‌نظیر است و ملت ایران این ویژگی‌ها را همواره در طول تاریخ نشان داده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ملت ایران هیچگاه بت‌پرست و یا برده‌دار نبوده و ما هیچگاه بدی دیگران را نخواسته‌ایم و از صدمه دیدن و ناراحتی دیگران ناراحت شده‌‌ایم با اشاره به حمله کشور عراق به ایران با تمام امکانات گفت: بعد از آنکه عده‌ای آمدند و آن کشور را تصرف کردند تنها کشوری که در کنار ملت عراق ایستاد ملت ایران بود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ایران همواره دیار عرفان و دیار تمدن و آگاهی بوده است، من به جرات می‌توانم بگویم که ملت ایران در تکمیل رسالت انبیا و استقرار صلح و عدالت در جهان یک مسئله‌ انکار ناپذیر است و ملت ایران یک مسئولیت بزرگ را در این میان برعهده خواهد گرفت.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه ایران بر روی منابع و ثروت‌های بیکران قرار دارد گفت: ما باید این درهای بسته را باز کنیم البته درهای اصلی در زمان حاکمیت عدالت محض بر روی انسان باز خواهد شد اما ما باید به اندازه خودمان نیز از ثروت کشور به درستی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از ثروت‌های مهم کشور زمین است گفت: ما در حدود یکصد و 87 / 3 میلیون هکتار زمین داریم که از این میان 47 میلیون هکتار آن قابل کشت است و آب نیز برای آبادانی آن به اندازه کافی وجود دارد فقط باید از آن به درستی استفاده کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در کل ایران نزدیک به 20 میلیون خانوار زندگی می‌کنند گفت: از این 20 میلیون خانوار نزدیک به 5 تا 6 میلیون خانوار زمین دارند و ما می‌توانیم به 15 میلیون خانوار دیگر زمین اختصاص دهیم تا آن را آباد کنند کافی است تا کمتر اسراف کنیم و هزینه‌های باقیمانده را به آبادانی آن زمین اختصاص دهیم. متاسفانه دیدگاه ما به دلیل حاکمیت اندیشه‌های غربی محدود شده است ما باید نگاه خود را اصلاح کنیم چگونه 2 هزار سال پیش در تمام این مملکت راه و جاده کشیده‌اند ما هم می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه باید ظرفیت‌های ملت برای توسعه و آبادانی کشور به میان آید گفت: عده‌ای تنها خودشان را می‌بینند و زمانی که طرح بزرگی برای اجرا ارائه می‌شود مرتب بهانه می‌آورند و مانع درست می‌کنند اما ظرفیت ملت ایران برای کارهای بزرگ بسیار عظیم است. ملت ما در مقاطع مختلف بارها آزمایش شده است در انقلاب در طرح‌های عظیم و حتی طرح هدفمندی یارانه‌ها که دنیا از اینکه ملت چگونه این طرح را جلو برد مبهوت ماند.

وی افزود: ظرفیت‌های عظیم ملت ایران برای بهره‌برداری از ثروت‌های خدادادی باید آزاد شود و در این صورت هیچ کس نخواهد توانست ایران را تحت فشار قرار دهد. نفت نمی‌خرید؟ به جهنم که نمی‌خرید! ما می‌توانیم با ابداعات خود در دانشگاه‌ها 10 برابر پول نفت را تامین کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در کشور باید با اصلاح قوانین در اختیار مردم قرار بگیرد گفت: در این صورت انرژی عظیم ملت ایران آزاد می‌شود و عده‌ای دیگر نخواهند توانست در خارج با همدستی بعضی‌ها در داخل برای ما مشکل درست کنند و در بازی ارز ایجاد بحران کنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه باید استخراج منابع و معادن در اختیار مردم قرار بگیرد، گفت: چه اشکالی دارد که ما معادن را به مردم بدهیم تا آن را استخراج کنند به شرطی که این استخراج به درستی و با حفظ اصول صورت بگیرد.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: با حضور ملت ایران در صحنه و آزاد شدن انرژی مردم، ما می‌توانیم تاثیر نوسانات ارز را به حداقل برسانیم و اینها شدنی است به شرطی که ما دست به دست هم دهیم و با همدلی به سمت جلو حرکت کنیم.

احمدی‌نژاد گفت: ما ملتی هستیم که حرکت خود را به سمت قله آغاز کرده‌ایم و بالاخره بدخواهان و دشمنان عدالت به دنبال این هستند تا از حرکت ما به سمت قله جلوگیری کنند.

«امروز ما باید دست به دست هم دهیم و با یکدیگر همدل باشیم تا با قدرت به سمت جلو حرکت کنیم. ما ملت امام زمانی هستیم و چنین ملتی هیچگاه شکست ندارد. ما باید ایران را بسازیم چرا که عزت این کشور، عزت عدالت و عزت توحید است».

بنابراین گزارش در ابتدای مراسم، علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی به ارائه گزارشی از پروژه‌های عمرانی این استان پرداخت.

همچنین پروژه ریل‌گذاری خط آهن ساوه به همدان از طریق ویدئوکنفرانس و با دستور رئیس‌جمهور در این مراسم آغاز شد.


کد مطلب: 5468

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdce.p8nbjh8ev9bij.html?5468

تيترآنلاين
  http://titronline.ir