تيترآنلاين - براي انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران هيچ رايزني با مجلس نشده بود - نسخه قابل چاپ

براي انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران هيچ رايزني با مجلس نشده بود

10 آبان 1389 ساعت 9:21

انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران براي اعضاي كميسيون بهداشت و درمان مجلس غير منتظره و ناگهاني بود و اعضاي اين كميسيون نيز خبر اين انحلال را از رسانه‌ها شنيدند و براي اين كار هيچ رايزني با مجلس نشده بود


به گزارش تيترآنلاين، حسينعلي شهرياري در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس، گفت: انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران توسط وزارت بهداشت براي اعضاي كميسيون بهداشت و درمان مجلس غير منتظره و ناگهاني بود و اعضاي اين كميسيون نيز خبر اين انحلال را از رسانه‌ها شنيدند و براي اين كار هيچ رايزني با مجلس نشده بود.

وي گفت: در پي اين تصميم كميسيون بهداشت و درمان مجلس امروز تشكيل جلسه داد و قرار شد، اميدوار رضايي، عضو اين كميسيون و عضو هيئت رئيسه مجلس مأمور شود تا از طريق اداره بررسي قوانين مجلس قانوني بودن اين تصميم مجلس را بررسي كند و نتيجه آن را طي 2 يا 3 روز آينده اعلام كند.

وي در پاسخ به اين پرسش كه به نظر شما آيا اين تصميم قانوني بوده است يا نه گفت: واقعاً نمي‌دانيم و بايد در اين زمينه كار كارشناسي بيشتري شود.

رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: قرار است طي روزهاي آينده طي جلسه‌اي با حضور وزير بهداشت در مجلس اين موضوع بررسي شود و ما صحبت‌ها و توجيهات وزير بهداشت را هم براي اين تصميم بشنويم.

وي گفت: متأسفانه اين تصميم بازتاب‌هاي منفي زيادي در بين دانشجويان و استادان دانشگاه علوم پزشكي ايران داشته و اكثر كادر علمي و دانشجويي اين دانشگاه نسبت به اين تصميم اعتراض دارند و حتي حركت‌هاي اعتراض آميزي نيز ديده شده است.

شهرياري در پاسخ به اين پرسش كه اگر اين كار براي ارتقاي رتبه دانشگاه علوم پزشكي تهران باشد، آيا منطقي است، گفت: با توجه به اينكه بخش‌هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي ايران به دانشگاه علوم پزشكي تهران منتقل شده به طور طبيعي اين تصميم باعث افزايش مقالات و پژوهش‌هاي دانشگاه علوم پزشكي تهران مي‌شود و مي‌تواند باعث ارتقاي رتبه اين دانشگاه در جهان شود و شايعاتي كه تاكنون شنيده شده به همين منظور اين تصميم گرفته شده است.

وي ادامه داد: در زمان حاضر دانشگاه علوم پزشكي تهران جزء 500 دانشگاه برتر دنياست و اگر اين تصميم باعث ارتقاي قابل توجه رتبه اين دانشگاه در جهان شود، شايد توجيه قابل قبولي باشد. 

به گزارش تيترآنلاين، دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرداد ۱۳۵۲ ايجاد شد و در زمان انحلال، چهارمین دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور بوده‌است.
کد مطلب: 1236

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd.s0f2yt0x9a26y.html?1236

تيترآنلاين
  http://titronline.ir