تيترآنلاين - ايران در خصوص محيط زيست زنگ خطر را هم از سر گذرانده است - نسخه قابل چاپ

ايران در خصوص محيط زيست زنگ خطر را هم از سر گذرانده است

17 خرداد 1392 ساعت 8:06

ايران با کسب رتبه 112 از بين 145 کشور در خصوص محيط زيست بايد بداند که زنگ خطر را هم از سر گذرانده است و اگر به فکر يک استراتژي کارآمد نباشد وضعيت از اين هم بدتر مي شود


آلودگي هوا به عنوان قاتل پنهان جان مردم کشور را مي گيرد و تجاوز به مراتع و جنگل ها بيداد مي کند اما کسي به فکر نيست.
مويد حسيني صدر در گفتگو با موج با بيان اين مطلب اظهار داشت: در حال حاضر يکي از معضلات و بحران هاي اساسي کشور که با وجود اهميت بسيار، کمتر توجهي به آن مي شود بحران محيط زيست است.
وي افزود: متاسفانه مسئولان ذيربط با وجودي که شرايط محيط زيستي کشور در وضعيت تاسف باري به سر ميبرد و هر روز از گوشه و کنار اخباري مبني بر افزايش تعداد مرگ و مير شهروندانمان به علت آلودگي هوا به خصوص در کلان شهرها به گوش ميرسد، باز هم رسيدگي لازم را در اين خصوص انجام نمي دهند.
اين عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس نهم با ابراز نگراني از افزايش تجاوز به مراتع و جنگل ها و افزايش زمين خواري به ويژه در مناطق توريستي، گفت: امروزه شاهد خشک شدن تالاب ها و از بين رفتن درياچه اروميه هستيم که يکي از پر دغدغه ترين بخش هاي بحراني محيط زيست است.
وي ادامه داد: يکي از مسائلي که رسيدگي به آن بسيار حائزاهميت است، مساله رسيدگي به زمين هايي است که به منظور فعاليت هاي صنعتي از دولت تحويل داده مي شود، ولي مورد سوء استفاده بعضي اشخاص منفعت طلب قرار مي گيرد.
حسيني صدر با بيان اينکه هيچ رسيدگي منسجمي از سمت دولت در کار نيست، تصريح کرد: متاسفانه در مباحث انتخاباتي به اين موضوعات با اينکه از اهميتي بسزايي برخوردار است حداقل توجه مي شود.
وي افزود: متاسفانه کانديداهاي محترم به هيچ عنوان موضوع بحراني محيط زيست نمي پردازند.
نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي اذعان داشت: ايران با کسب رتبه 112 از بين 145 کشور در خصوص محيط زيست بايد بداند که زنگ خطر را هم از سر گذرانده است و اگر به فکر يک استراتژي کارآمد نباشد وضعيت از اين هم بدتر مي شود.
حسيني صدر بر لزوم ارائه برنامه اي مدون در خصوص صيانت از محيط زيست از سوي کانديداهاي رياست جمهوري گفت: اگر دولت آينده برنامه مدوني در جهت کاهش معضلات محيط زيست نداشته باشد، بيش از پيش شاهد از بين رفتن هموطنانمان ناشي از بحران هاي زيست محيطي کشور هستيم.


کد مطلب: 5791

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcd.n0k2yt05fa26y.html?5791

تيترآنلاين
  http://titronline.ir