تيترآنلاين - کی‌روش: به بازیکنانم افتخار می‌کنم - نسخه قابل چاپ

کی‌روش: به بازیکنانم افتخار می‌کنم

ايسنا , 4 تير 1393 ساعت 23:39

فوتبال رشته‌ای نیست که بتوان با حرف زدن کار را پیش برد. بلکه باید با تعهد و آموزش کار را پیش برد


کی‌روش: سوشیچ سرمربی ایران شود بعد نظر بدهد/ به بازیکنانم افتخار می‌کنم

سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید: راه زیادی مانده تا بازیکنان تیمش به سطح بازیکنان تیم‌های اروپایی برسند.

کارلوس کی‌روش پس از شکست 3 بر یک ایران برابر بوسنی گفت: ما همه تلاشمان را کردیم که موفق شویم اما به نهایت ظرفیت ذهنی‌مان رسیده بودیم، با این حال همه بازیکنانمان تلاش کردند و جنگیدند تا موفق شویم. فکر می‌کنم در این دیدار تجربه اروپایی ما مشخص شد. ما شانس خوبی داشتیم و حیف شد که گل نزدیم و با اشتباهاتی که در خط دفاعی داشتیم گل خوردیم و حذف شدیم.

او در پاسخ به این سوال که چه چیزی را از این جام جهانی یاد گرفت اظهار کرد: این جام جهانی عالی بود. مهم‌ترین چیزی که یاد گرفتیم این بود که اگر سرمایه‌گذاری کنیم و با قدرت کار را انجام دهیم شانس ما هم مثل همه تیم‌ها خواهد بود. خیلی چیزها هست که بازیکنان ما باید یاد بگیرند و انجام دهند تا به سطح بازیکنان منچستر، رم، بنفیکا و رئال مادرید برسند. راه زیادی پیش روی ماست و نباید زمان را از دست بدهیم. باید از همین فردا کار را آغاز کنیم.

سرمربی ایران در نشست خبری گفت: قبل از هر چیز به بوسنی تبریک می‌گویم. با همه احترامی که برای دو تیم دیگر قائلم باید بگویم بوسنی بهترین تیم گروه بود اما نتوانست به مرحله بعد راه پیدا کند. بوسنی در سطح بسیار بالایی بازی کرد و شایسته برد بود. درباره بازیکنان خودم باید بگویم که تا جایی که توانستیم پیش رفتیم. با وجود همه مشکلاتی که داشتیم و این که بوسنی گل اول را زد بازیکنان تلاش زیادی کردند تا به گل برسند و من بابت این مساله به آنها افتخار می‌کنم. به لحاظ بدنی آمادگی کامل نداشتیم. 

در حین نشست کی‌روش ادین ژکو جایزه بهترین بازیکن میدان را دریافت کرد و کی‌روش نیز با تبریک به او گفت: این جایزه حق تو بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که بازی بوسنی آخرین حضور او روی نیمکت تیم ملی بوده، عنوان کرد: بگذارید ابتدا درباره بازی صحبت کنم و بعد به این سوال جواب دهم.

کی‌روش در واکنش به اظهارنظر سوشیچ که عنوان کرده بود از سبک دفاعی ایران متعجب شده، اظهار کرد: او نظر خودش را گفته است. من هم به ایشان می‌گویم که بیاید جای‌مان را عوض کنیم. ایشان بشود سرمربی ایران و من بروم مربی بوسنی بشوم و بعد اظهارنظر کند. اظهارنظر کردن برای کسی که بازیکنانی در تیم میلان رم و منچسترسیتی دارد کار راحتی است. هیچ شکی نیست که بازیکنان آنها در سطح بالایی قرار داشتند و به لحاظ ذهنی و بدنی بسیار آماده بودند. تیم ما بعد از بازی سنگین برابر آرژانتین بسیار خسته بود، اما مجبور بودیم 90 دقیقه دیگر بجنگیم. زمانی که گل خوردیم جلو رفتیم اما بازیکنان خسته بودند و نتوانستند از فرصت‌هایشان استفاده کنند اما من با آنها افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: بازیکنانم نشان دادند که اگر فرصت برای آمادگی کامل همانند سایر تیم‌ها در اختیار داشته باشند، یا در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی کنند، می‌توانند نتایج بهتری بگیرند. آنها کیفیت‌شان را در دو بازی اول نشان دادند. من طبق آنالیزی که خودم کرده بودم بوسنی بهترین تیم گروه بود.

خبرنگاری به کی‌روش گفت: مردم حتی از باخت به آرژانتین هم خوشحال شدند و الان هم ناراحت نیستند، خیلی‌ها اعتقاد دارند فوتبال ایران می‌تواند به خوبی ادامه دهد. آیا شما در ایران می‌مانید.

کی‌روش در پاسخ گفت: من حس تاسفی ندارم. هیچ بهانه‌ای هم ندارم و کسی را هم مقصر نمی‌دانم. تا حد امکان تلاش کردیم و بازیکنان ما عالی بودند و تعهدی که نشان دادند قابل تحسین است و مردم باید به آنها افتخار کنند. من امروز از زمین سربلند بیرون آمدم و به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم. آنها با وجود خستگی زیاد جنگیدند. ایران با سه تیم خوب دنیا بازی کرد. با در نظر گرفتن تمام این مسائل متوجه می‌شویم که آنها خوب کار کرده‌اند. هدف اول ما این بود که به جام جهانی برسیم چرا که شایستگی‌اش را داشتیم. برای ما مهم بود که به کارشناسان دنیا بفهمانیم که ما را جدی بگیرند. آنها اصلا ما را به حساب نمی‌آوردند. ما با مشکلات مالی و تحریم‌ها به اینجا آمده‌ایم و توانستیم برای خودمان احترام جا کنیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال خبرنگار ژاپنی که چرا تیم‌های آسیایی موفق نمی‌شوند،‌ عنوان کرد: من همیشه گفته‌ام که تیم‌های آسیایی باید در بسیاری از چیزها بازنگری کنند. با این سیستم لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های آسیایی به جایی نمی‌رسند. اگر تیم‌های اسیایی بخواهند کار تیم‌های اروپایی را کپی کنند به جای نمی‌رسند. اگر دائم بخواهید تقلید کنید کار خراب می‌شود. سیستم فوتبال آسیا باید به کلی عوض شود.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که چقدر انتظارات از ایران برآورده شده و پیش از آغاز جام واقعا چند درصد به صعود ایران امیدوار بوده است، گفت: به عنوان یک سرمربی نظری دارم که همگان دارند. فکر می‌کردم واقع‌بینانه نبود که ایران بتواند به دور بعد برسد. ولی فوتبال رشته‌ای نیست که بتوان با حرف زدن کار را پیش برد. بلکه باید با تعهد و آموزش کار را پیش برد. اگر آرژانتین را شکست داده بودیم می‌توانستیم صعود کنیم. برای من حرف زدن مهم نیست بلکه بردن است که اهمیت دارد. ما بعد از ده ماه تلاش کردیم بهترین تدارکات را داشته باشیم. هر روز زندگی‌ام در ایران تلاش می‌کردم که مربیان و فدراسیون را متقاعد کنم که باید همه فکرمان به جام جهانی باشد. ما امید هم داشتیم اما نشد.

سرمربی تیم ملی درباره آینده اش گفت: هواداران ایران را صمیم قلب دوست دارم. من بارها آمادگی‌ام را اعلام کردم که دوست دارم این پروژه را جلو ببرم. اما هیچ پیشنهاد منسجم و محکمی به من داده نشد. کار در ایران باعث افتخار من بود. برای اینکه آنها همه عشق‌شان را به من دادند. ولی شما نمی‌توانید در شرایطی که فقط یک نفر راضی است ازدواج کنید. این شبکه‌های اجتماعی و فیس‌بوک نیستند که تصمیم می‌گیرند. من منتظر شنیدن جواب بودم. امروز هم آمده‌ام از تمام کسانی که از ماندن من حمایت کردند تشکر کنم. من همیشه ملت ایران را در قلبم نگه می‌دارم.


کد مطلب: 6438

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdcc.1qea2bq04la82.html?6438

تيترآنلاين
  http://titronline.ir