تيترآنلاين - آلمان پس از 24 سال قهرمان جام‌جهاني شد - نسخه قابل چاپ

آلمان پس از 24 سال قهرمان جام‌جهاني شد

23 تير 1393 ساعت 2:57

ليونل مسي پس از پايان بازي به عنوان بازيکن جام انتخاب شد و توپ طلا را دريافت کرد


تيم‌هاي ملي آرژانتين و آلمان از ساعت 23:30 يکشنبه شب در ورزشگاه ماراکاناي شهر ريودوژانيرو به مصاف هم رفتند تا فينال جام جهاني 2014 را برگزار کنند. اين ديدار در پايان 90 دقيقه بدون گل به پايان رسيد و ماريو گوتسه با گلي که در دقيقه 113 به ثمر رساند باعث شد آلمان يک بر صفر پيروز شود و چهارمين ستاره روي پيراهن آلمان نقش ببندد. 

ژرمن‌ها مانند بازي‌هاي قبلي خود با برنامه کار را آغاز کردند و آرژانتيني‌ها هم با حوصله کار را دنبال مي‌کردند و بيشتر سعي داشتند از ضد حمله استفاده کنند. 

از اتفاقات جالب بازي در دقيقه 30 رخ داد که ايگواين توانست دروازه آلمان را باز کند. در حالي که داور اين گل را آفسايد اعلام کرده بود بازيکن آرژانتين که متوجه اين موضوع نشده بود همچنان به شادي زايد الوصف خود ادامه مي‌داد.

ليونل مسي پس از پايان بازي به عنوان بازيکن جام انتخاب شد و توپ طلا را دريافت کرد. 

مانوئل نوير سنگربان تيم ملي فوتبال آلمان با عملکرد درخشاني که در جام‌جهاني 2014 داشت موفق به کسب عنوان بهترين دروازبان جام شد. اين بازيکن سهم بسزايي در قهرماني تيمش داشت. 

خامس رودريگس با 6 گل زده به عنوان آقاي گل جام جهاني لقب گرفت و جايزه کفش طلا را به خود اختصاص داد. 

فهرست برترين گلزنان جام جهاني برزيل:

خامس رودريگز (کلمبيا) – 6 گل

توماس مولر (آلمان) – 5 گل

ليونل مسي (آرژانتين) – نيمار (برزيل) – روبين فان‌پرسي (هلند) – 4 گل

ماريو گوتسه، در پايان ديدار آرژانتين و آلمان در فينال جام بيستم به عنوان بهترين بازيکن زمين انتخاب شد.

اين بازيکن که به جاي کلوزه در نيمه دوم وارد ميدان شده بود؛ علاوه بر به ثمر رساندن تک گل قهرماني تيم ملي آلمان، در طول 32 دقيقه بازي 11 پاس داد و دو شوت زد. 

در پايان بيستمين دوره جام جهاني فوتبال، تيم ملي کلمبيا به عنوان تيم جوانمرد اين مسابقات انتخاب شد. كلمبيا در مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني 2014 با شکست 2 بر يک مقابل برزيل از گردونه مسابقات کنار رفت.

کد مطلب: 6445

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.ynik49nym5k14.html?6445

تيترآنلاين
  http://titronline.ir