تيترآنلاين - گردشی در باغ گل های کشور خورشید تابان - نسخه قابل چاپ

گردشی در باغ گل های کشور خورشید تابان

18 بهمن 1389 ساعت 7:34

ظاهرا ژاپنی ها تا کنون، گلی را به عنوان نماد این کشور ارائه نکرده اند که با وجود علاقه ویژه آنها به گل، اندکی عجیب به نظر می رسد.


تيترآنلاين- نماد ایران گل لاله است، نماد روسیه گل آفتابگردان، نماد ژاپن به تعبیری شکوفه های گیلاس است. اما در اغلب کشورها، گل رز سرخ نماد عشق است. جالب اینکه نماد عشق ژاپنی گلی است منحصر به فرد: گل فوجی.

به گزارش برنا، اغلب کشورها، یک گل را به عنوان نماد کشور خود بر می گزینند، یه به عبارت دیگر، نام یک گل را به عنوان گل بومی یا رسمی آن کشور اعلام می کنند. گل لاله، همان طور که در پرچم کشور عزیزمان دیده می شود، نماد ایران است. نیلوفر نماد مصر و هند است، گل یاس(یاسمن) نماد تونس است، گل آفتابگردان نماد روسیه است، زنبق یا سوسن سفید نماد فرانسه و میخک صدپر نماد اسپانیاست. اما ظاهرا ژاپنی ها تا کنون، گلی را به عنوان نماد این کشور ارائه نکرده اند که با وجود علاقه ویژه آنها به گل، اندکی عجیب به نظر می رسد. البته برخی شکوفه های گیلاس را که در مهرهای خاندان سلطنتی ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد، به طور تلویحی نماد این کشور قرار داده اند. اما یک گل دیگر هم هست که درژاپن طرفداران زیادی دارد و بسیاری از باغ های گل این کشور، اساسا برای نمایش زیبایی های آن برپا می شوند: گل عشق 


در ژاپن بین 4 تا 6 هزار گونه گیاه می روید و از آنجا که ژاپنی ها علاقه زیادی به گل و گیاه دارند، حتی در برخی از غذاهای این کشور نه تنها از میوه ها و حبوبات بلکه حتی از برخی گل ها و برگ ها نیز استفاده می شود. 


در فرهنگ ژاپنی برخی گیاهان دارای معانی نمادینی هستند. به عنوان نمونه، شکوفه های گیلاس یا ساکورا (sakura) نمایان گر زیبایی کوتاه مدت و درخت کاج یا ماتسو (matsu) نماد عمر طولانی است. wisteria که موضوع این گزارش تصویری هم هست، با نام گل عشق یا فوجی شهرت دارد. در اغلب کشورها، گل رز سرخ نماد عشق است اما ژاپنی ها با ساختار شکنی و توجه به فرهنگ بومی خود، این گل را به عنوان نماد عشق برگزیده اند. 


یکی از بهترین نقاط برای رویش گل عشق ژاپنی به نام فوجی در پارک Ashikaga است. پارکی که به مساحت ۲/۸ هکتار در ژاپن قرار دارد و این گیاه زیبایی خاصی به این پارک بخشیده است. 


گل عشق ژاپنی یا "فوجی" درختچه ای است خزان دار با طول عمر زیاد، مقاوم با رشدی سریع (در شرایط محیطی مناسب این درختچه سالی 3 متر رشد می کند). این گیاه همچنین دارای برگ های متناوب و به فرم مرکب شانه ای است. گل هایی به رنگ سفید، آبی، ارغوانی یا بنفش که به صورت گل آویز خوشه ای زیبایی های این درختچه را به نمایش می گذارند. گل آویز خوشه ای زیبای گل عشق ژاپنی عامل شهرت جهانی برای این گیاه است.


کد مطلب: 1846

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.yn6k49nai5k14.html?1846

تيترآنلاين
  http://titronline.ir