تيترآنلاين - سابقه بیمه فروشی نیست - نسخه قابل چاپ

سابقه بیمه فروشی نیست

3 مهر 1392 ساعت 21:34

آشفتگی شرایط اقتصادی، امروز مزدبیگران را گرفتار نان شب کرده است بطوری که کمتر کارگری می‌تواند با استفاده از قوانین مجلس با صرف هزینه چند ده میلیون تومان برای خود سابقه پرداخت حق بیمه فراهم کند


چکیده: «اگر قانونگذاران واقعا دلسوز کارگران هستند به جای قانونی کردن فروش سوابق بیمه، امکان دهند که کارگران دچار مشکل بتوانند با حمایت سازمان تامین اجتماعی و مراجع تشخیص و حل اختلاف وزارت کار سوابق گمشده خود را احیا کنند.» 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بابیان اینکه سابقه‌ بیمه‌های اجتماعی را نمی‌توان فروخت، گفت: عموماً کسانی که با استفاده از قوانین مصوب مجلس در ازای پرداخت پول برای خود سابقه بیمه فراهم می‌کنند کارگر نیستند. 

«حسن صادقی» با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: آشفتگی شرایط اقتصادی، امروز مزدبیگران را گرفتار نان شب کرده است بطوری که کمتر کارگری می‌تواند با استفاده از قوانین مجلس با صرف هزینه چند ده میلیون تومان برای خود سابقه پرداخت حق بیمه فراهم کند. 

این مقام کارگری گفت: بطور معمول افرادی غیر کارگر که از توانایی مالی کافی برخودرا هستند از قوانین مرتبط با سازمان تامین اجتماعی به سود خود استفاده می‌کنند. 

وی یادآور شد: به عنوان مثال پس از تصویب قوانین مربوط به بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی افراد بسیاری از میان دهک‌های بالا و متوسط جامعه با سازی به ناحق از مزایای بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی استفاده کردند. 

صادقی گفت: چنین سوء استفاده‌هایی از قوانین حمایتی مرتبط با بیمه‌های اجتماعی در ‌‌نهایت به زیان کارگران و سایر بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی است. 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری افزود: با وجود آنکه معتقدیم که برخوداری از بیمه‌های اجتماعی حق قانونی تمامی شهروندان است اما تاکید می‌کنیم نباید به فرصت طلبان اجازه داد تا با سوء استفاده از قانون به جای کارگران ساختمانی و... از منابع سازمان تامین اجتماعی که حاصل پس‌انداز کارگران است استفاده کنند. 

این فعال کارگری گفت: اگر قانونگذاران واقعا دلسوز کارگران هستند به جای قانونی کردن فروش سوابق امکان دهند که کارگران دچار مشکل بتوانند با حمایت سازمان تامین اجتماعی و مراجع تشخیص و حل اختلاف وزارت کار سوابق گمشده خود را احیا کنند. 

صادقی بابیان اینکه بیمه‌های اجتماعی با بیمه‌های بازرگانی تفاوت دارد، گفت: فروش سوابق در ‌‌نهایت باعث گرفتاری همه جامعه خواهد شد.


کد مطلب: 6139

آدرس مطلب: http://titronline.ir/vdca.enik49n6o5k14.html?6139

تيترآنلاين
  http://titronline.ir